13:07 PM Tehran
پنج‌شنبه 26 مهر 1397
 خبر فوری:   طهرانچی: تلاش کردیم حق هیچ داوطلبی ضایع نشود/ با خاطیان و مسببان احتمالی برخورد می شود
سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  چهارشنبه 15 آذر  ::  16:50
رئیس دیوان محاسبات کشور:
حضور و پاسخگویی دستگاه ها را در مناطق زلزله زده ارزیابی می کنیم

sرویس کرمانشاه- رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: قاطبه ی مدیران ما مدیرانی دست پاک و با شرف هستند اما حجم پرونده های ما بالا است که دلیل آن عدم اشراف این مدیران به قوانین و مقررات است.

به گزارش خبرنگار کردپرس، عادل آذر صبح امروز پس از بازدید از مناطق زلزله زده کرمانشاه در نشست شورای هناهنگی مدیریت بحران شهرستان سرپلذهاب با اشاره به بازدید خود از مناطق زلزله زده، عنوان کرد: در بخش آسیب شناسی و کنترل کیفیت ساخت و سازهایی که توسط بخش دولتی و غیردولتی انجام شده و در زلزله با درجات مختلفی تخریب شده اند، باید یک بررسی جدی، مستقل، فنی و محتوایی انجام گیرد تا پیمانکاران خوب را شناسایی و به معرفی و حتی تشویق کنیم و آن دسته از پیمانکارانی را که استاندارد و متریال ساخت و ساز را رعایت نکرده اند شناسایی کنیم.

 با بیان اینکه برخی از مدیران دستگاه های مختلف حضوری کمرنگ در میدان عمل در مناطق زلزله زده داشته اند، اظهارداشت: ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی یکی از اهداف سفرم به استان کرمانشاه است.

وی ادامه داد: حضور و پاسخگویی برخی از دستگاه ها را که کم کاری کرده اند ارزیابی و کارنامه آنها را ممیزی خواهیم کرد تا گزارش آنان را به مجلس ارائه دهیم.

 رئیس دیوان محاسبات کشور تصریح داشت: آنچه را که به عنوان آمار ارائه می شود با آنچه که در مشاهده میدانی دیده می شود متفاوت است، از این جهت مسئولان خود بصورت مستقیم به مناطق سرکشی داشته باشند و بازدید کنند.

وی با تاکید براینکه در تفاهم نامه هایی که منعقد می شود، زمان مشخص شود و تفاهم نامه ها کلی منعقد نگردد، گفت: قرار دادها را مورد رصد قرار می دهیم و پیگیری خواهیم کرد.

آذر لایحه بودجه 97 را فرصت بسیار مهمی برای اختصاص بودجه به مناطق زلزله زده دانست و ادامه داد: میزان خسارات برآورد شده زلزله کرمانشاه 5 هزار میلیارد تومان است که ما تمام حمایت و دفاع خود را در مجلس برای اختصاص ردیف بودجه به مناطق زلزله زده کرمانشاه بکار می گیریم.

وی از مدیران دستگاه های مختلف خواست در توزیع امکانات، کمک ها و تسهیلات مراقبت کنند تا از یک روش یکسان استفاده شود و تبعیضی بین آسیب دیدگان قرار ندهند.

رئیس دیوان محاسبات کشور عنوان کرد: هر نوع امکاناتی که به زلزله زدگان داده می شود، به نام سرپرست خانوار و با ثبت شماره ملی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه قاب تلویزیون ابعاد این حادثه نمی رساند، گفت: بزرگترین موضوعی که می تواند درد زلزله زدگان را التیام ببخشد اقدام و سرعت عمل است.

آذر تاکید کرد: مدیریت کار بازسازی واحدها به دست خود مردم منطقه واگذارشود و سرپرستان خانوارها را وارد کار کنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان داشت: آسیب شناسی ما در پرونده ها نشان می دهد، قاطبه ی مدیران ما مدیرانی دست پاک و با شرف هستند اما حجم پرونده های ما بالا است که دلیل آن عدم اشراف این مدیران به قوانین و مقررات است.

رئیس دیوان محاسبات کشور در پایان یادآورشد: کمکی که ما به مدیران می توانیم داشته باشیم این است که به آنان آموزش قوانین و مقررات محاسباتی و اجرایی و نیز مشاوره داشته باشیم.

کليه حقوق اين پایگاه اطلاع‌رسانی متعلق به «خبرگزاری کردپرس» بوده و هرگونه استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

©2017 kurdpress. All rights reserved.
Designed & Powered By Atlas Samaneh - طراحی و توسعه توسط اطلس سامانه