04:06 AM Tehran
پنج‌شنبه 26 مهر 1397
 خبر فوری:   طهرانچی: تلاش کردیم حق هیچ داوطلبی ضایع نشود/ با خاطیان و مسببان احتمالی برخورد می شود
سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  پنج‌شنبه 16 آذر  ::  20:00
ولایتی در اختتامیه کنفرانس وحدت اسلامی
فتنه آمریکا در قدس،دامن خود آمریکا را خواهد گرفت

سرویس ایران-علی اکبر ولایتی اظهار کرد: رئیس جمهور زیاده خواه و بی تدبیر و مهاجم آمریکا که از شکست های عوامل وحشی آمریکا، یعنی داعش عصبانی است، اقدام به کاری کرده که اسلافش گستاخی چنین کار احمقانهای رانداشتند؛ یعنی دستور انتقال سفارت آمریکا به قدس را صادر کرده است و این یعنی مشتعل کردن آتش جنگ در منطقه است.

به گزارش خبرنگار کردپرس، عصر پنجشنبه 16 آذر،علی اکبر ولایتی مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل در اختتامیه سی و یکمین کنفرانس وحدت اسلامی با اشاره به برادری مسلمانان در شرایط نوین تمدن اسلامی،گفت:وحدت و اخوت از آموزه های مهم دین مبین اسلام است. وحدت و تفرقه به عنوان یکی از عوامل اساسی مؤثر دراعتلا و انحطاط امت ها مطرح است. قرآن کریم، وحدت و پیشگیری از هرگونه تفرقه و اختلاف را فلسفه تشریع دین وبعثت انبیاء الهی معرفی کرده و همگان رابه وحدت که عامل پیشرفت و تعالی معنوی و مادی مسلمانان در ابعاد مختلف وجودی است، فرا میخواند.

وی ادامه داد:امروز جهان اسلام در اثر سیاست های نظام سلطه و استکبار و همچنین غفلت خواسته یا ناخواسته برخی از حکام مرتجع،به آبستن حوادث تلخ و خاستگاه بحران های متعدد در عرصه های گوناگون وجودی تبدیل شده است که تاکنون نیز جز خسران وضرر، چیز دیگری در پی نداشته است. هماکنون وحدت و برادری و تعمیق و تعمیم آن به تمام سطوح و طبقات مختلف مذهبی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی،نیاز راهبردی برای رهایی و عبور از شرایط دشوار کنونی است. کما اینکه تقریب مذاهب اسلامی یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های زمینه ساز تمدن اسلامی است که یکی ازساز و کارهای مهم آن، وحدت تمامی مسلمانان در برابر دشمنان قسم‌خورده واستکبار جهانی است. مشکلات و معضلاتی که در سالهای اخیر، شرایط متلاطمی را درجهان اسلام و بین ملل و دُوَل مسلمان ایجاد کرده است، ناشی از دو عنصر مهم«غفلت» از ضرورتها و نیازها و مصالح عالی و همچنین «توطئه» قدرتها ونقش آفرینان زیاده خواه خارجی و در رأس آنها نظام سلطه و رژیم صهیونیستی است.

ولایتی با اشاره به فتنه غرب در بین مسلمانان ،اظهار کرد:طرح های ضد ثبات و امنیت، اقدامات بحران ساز، تنشهای قومی، مذهبی وفرقهای و جنگهای نیابتی که در سال های اخیر در جهان اسلام و منطقه غرب آسیا بروز و ظهور داشته اند و چالشهای عمده ای را در پیش روی امت اسلام قرار داده اند،مسائل تلخ و ناگواری هستند که ریشه آن هارا باید در سیاستهای استکباری،استعماری و استثماری آمریکا جستجو کرد که از جانب آمریکایی ها و متحدان منطقه ای شان، عمدتاً در جهت حفظ و تأمین امنیت رژیم صهیونیستی و رونق معاملات تسلیحاتی پیگیری میشود.طرح های مذکور، ضمن اینکه انسجام درمیان امت اسلام را دچار اختلال کرده،احیاء و تحقق تمدن نوین اسلامی را نیزبا چالش مواجه ساخته است.

وی تصریح کرد:تمدن سازی نوین، درواقع همان احیاء تمدن اسلامی است که با پیروزی انقلاب اسلامی، نگاه‌ها به آن معطوف گردیده است؛ یعنی احیاء عزت و کرامت انسان مسلمان در کنار برخورداری از دستاوردهای علمی و تکنولوژیکی که می‌تواند نوید ‌بخش ایجاد تمدنی نمونه باشد و تأکید بر عنصرپیشرفت همه‌جانبه به‌عنوان ماهیت واقعی تمدن نوین اسلامی که در واقع به معنای تأکید بر عنصر حرکت و تعالی در همه عرصه‌ها و همه جنبه‌های زندگی مادی ومعنوی بشر است.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب با تاکید بر ایجاد تمدن نوین اسلامی ،خاطر نشان کرد:تمدن نوین اسلامی، تمدنی است که ضمن پاسخگویی به نیازهای طبیعی و مادی انسان‌ها، بُعد معنوی و روحی آنان را به سمت کمال و سعادت راهنمایی می‌کند واین ساختار مطلوب که ریشه در برنامه‌های انسان‌ساز اسلامی دارد، نه‌تنها بُعد مادی وسخت‌افزاری تمدن را نفی نمی‌کند، بلکه به آن جهت داده و آن را از آفاتی که بشر دچارآن شده است، مثل پوچ‌گرائی، عدم احساس امنیت، نابرابری و فقدان معنی درزندگی نجات خواهد جمهوری اسلامی ایران از زمانی که نهضت بزرگ اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (رحمت ا... تعالی علیه) آغاز شد تا به امروز که تحت زعامت و رهبری حکیمانه حضرت آیت ا... العظمی خامنهای (مدظله العالی) قرار دارد، در دو عرصه مهم و راهبردی «تحقق وحدت امت اسلام» و «احیای تمدن نوین اسلامی» که لازم و ملزوم یکدیگرند و اسلام را به اوج قدرت و عظمت می‌رساند، تلاش های گسترده و اقدامات مؤثری انجام داده است.

وی افزود:بذری که حضرت امام خمینی(ره) و حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای (مدظله العالی) از دهه های گذشته تاکنون در جهت احیای «تمدن اسلام» و تحکیم «وحدت و برادری» بین مسلمانان کاشته اند، به رغم مشکل آفرینی ها و مانع تراشی های بین المللی، هم اینک در حال تبدیل شدن به درختی تنومند و اثرگذار در نظام بین الملل است که می رود تا ریشه های استبداد و استکبار و پدیده شوم صهیونیسم که منشأ تمام مشکلا

ت و مصائب در منطقه و جهان اسلام است را بهم اینک در مقابل تمدن نوین اسلامی وجوددارد، فقدان رهبری واحد، تفرقه وتشتت دربین صفوف امت اسلامی، ایجاد جریانهای موازی به نام اسلام همچون گروه های افراطی تکفیری مانند القاعده، داعش وجبهه النصره، ایجاد اسلام آمریکایی درمقابل اسلام ناب، پروژه اسلام هراسی،توسعه فرهنگ لیبرال دموکراسی غرب وترویج فرهنگ ناسیونالیسم قومی، قببلهای و نژادی، اختلاف افکنی بیگانگان بین شیعه و سنی، فراموش کردن مسأله فلسطین به عنوان اولویت اول جهان اسلام، خیانت برخی کشورهای مرتجع عرب به آرمان فلسطین و برقراری روابط دیپلماتیک به صورت علنی با رژیم صهیونیستی و وجود این غده سرطانی درقلب جهان اسلام، انحراف از نهضت بیداری اسلامی، عدم تبعیت تمامی مسلمانان از الگوی واحد مردم سالاری دینی، عقب ماندگی علمی، فنی وتکنولوژیکی، فقر، تبعیض و فاصله طبقاتی در میان مردم و اختلاف سطح زندگی با کشور های پیشرفته است.

وی ادامه داد:همچنین بحران های امنیتی و بی ثباتی و ناامنی همچنان در جهان اسلام، به ویژه منطقه غرب آسیا پابرجاست و تلاش های مذبوحانه برای ضربه بر پیکره جهان اسلام توسط محور غربی- صهیونیستی ادامه دارد. تلاش ها برای تجزیه برخی کشورهای اسلامی، فتنه انگیزی برای بی ثبات سازی لبنان و کودتای نافرجام در یمن توسط علی عبدا.. صالح از جمله تلاش های مذبوحانه در دوران پساداعش بوده است که با ناکامی مواجه شدند. اینها همه نشاندهنده این واقعیت است که موازنه قدرت در منطقه و قلب جهان اسلام به نفع ملتهای مسلمان و گروههای مقاومت در حال تغییر است. شرایط و وضعیت مذکور یعنی شکست‌های زنجیرهای نظام سلطه و عناصر و گروههای وابسته به آن که جمهوری اسلامی ایران در تحقق و ایجاد آن نقش کلیدی بر عهده دارد، چشم‌انداز روشن و امیدوار کننده ای را در پیش روی تحقق وحدت و زمینه سازی جهت بازسازی تمدن نوین اسلامی قرار داده اکنون دیگر موجودیتی به نام داعش وجود ندارد.

ولایتی با اشاره به پایان داعش و فتنه جدید آمریکا علیه فلسطین ،گفت: جهان اسلام با زمین ‌زدن داعش و پشت سر گذاشتن خونین‌ترین و بی‌سابقه‌ترین توطئه مشترک آمریکا و صهیونیست‌ها علیه خود که با هدف به حاشیه امن کشاندن رژیم غاصب صهیونیستی راه‌اندازی شده بود، بار دیگر فلسطین را در صدر مسائل جهان اسلام قرار داده است و اخیراً رئیس جمهور زیاده خواه و بی تدبیر و مهاجم آمریکا که از شکست های عوامل وحشی آمریکا، یعنی داعش عصبانی است، اقدام به کاری کرده که اسلافش گستاخی چنین کار احمقانهای رانداشتند؛ یعنی دستور انتقال سفارت آمریکا به قدس را صادر کرده است. آقای ترامپ بداند که این، آخرین ضربه به حیات سیاسی ایالات متحده در غرب آسیا و جهان اسلام است و دیری نمیگذرد که هیأت حاکمه آمریکا از این اقدام پشیمان خواهد شد؛ زیرا که خشم یک و نیم میلیارد مسلمان را علیه خویش مشتعل خواهد نمود.

کليه حقوق اين پایگاه اطلاع‌رسانی متعلق به «خبرگزاری کردپرس» بوده و هرگونه استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

©2017 kurdpress. All rights reserved.
Designed & Powered By Atlas Samaneh - طراحی و توسعه توسط اطلس سامانه