سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  دوشنبه 12 آذر 1397  ::  12:18   

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی:

پنج کانون سلامت محله در کرمانشاه راه اندازی شده است

سرویس کرمانشاه - معاون اجتماعی دانشگاه اعلام کرد تا کنون پنج کانون سلامت محله در مناطق مختلف شهری کرمانشاه راه اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار کردپرس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، دکتر فیض اله منصوری افزود: کانون های سلامت محله جعفرآباد، مسکن، گل نرگس در شهرک ژاندارمری، کوثر در منطقه 22 بهمن و کانون سلامت محله در شهرستان روانسر راه اندازی شده است و کانون های سلامت منطقه آقاجان و شهرک های صدرا، پردیس و ظفر نیز در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه دو کانون سلامت محله گل نرگس و کوثر با مشارکت و همکاری معاونت اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شهرداری کرمانشاه راه اندازی شده است گفت: کانون های سلامت محلات به منظور مشارکت سایر دستگاه ها در بحث ارتقاء سلامت اجتماعی از جمله برنامه‌های اولویت دار معاونت اجتماعی وزارت بهداشت است.

معاون اجتماعی دانشگاه با بیان اینکه سلامت حقی همگانی است که احقاق آن نیازمند پاسخگویی کلیه دستگاه ها، نهادهای دولتی و خصوصی و نیز مسئولیت پذیری تمامی مدیران با مشارکت اقشار جامعه است عنوان کرد: این کانون ها با برنامه ریزی و استراتژی هایی همچون آماده سازی زیر ساخت های مورد نیاز، جمع آوری اطلاعات پایه ای محلات، تشکیل بانک اطلاعاتی، تشکیل کارگروه های موضوعی در کانون های سلامت محلات، تعمیم و گسترش کانون ها به لحاظ کمی و کیفی و استفاده از ظرفیت سمن ها، دفاتر تسهیل گری و رابطین و سفیران سلامت راه اندازی شده است .

منصوری افزود: در این زمینه از شبکه سازی بین کانون ها با شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های تابعه و سایردانشگاه ها با بهره گیری از شبکه های مجازی به منظور انسجام در فعالیت ها نیز بهره گیری لازم به عمل آمده است.

وی خاطرنشان کرد: این کانون ها با بهره مندی از ظرفیت های موجود در حوزه معاونت اجتماعی دانشگاه همسو با سایر دانشگاه های سراسرکشور براساس شیوه نامه اجرایی تشکیل کانون و مجمع سلامت محله و حمایت و همکاری شهرداری، نمایندگان مردمی، نمایندگان دستگاه های دولتی و نمایندگان معتمدین و مراکز علمی در سطح استان راه اندازی شده است.