سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  دوشنبه 12 آذر 1397  ::  13:19   

همزمان با چهل سالگی انقلاب،

جشن های بهار مهربانی در کرمانشاه برگزار می شود

سرویس کرمانشاه - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با تأکید بر برپایی گفتمان های فرهنگی با محوریت انجمن های فرهنگی هنری، خواستار توجه ویژه انجمن ها در برگزاری هرچه باشکوه تر«جشن های بهار مهربانی» با بهره گیری از ظرفیت های بومی و محلی شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، حجت الاسلام رحیم جعفری در نشست با مسئولان انجمن های فرهنگی هنری استان، در خصوص برگزاری برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، گفت: گفتمان های فرهنگی از برنامه های اصلی و مورد توجه مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی است که بر ایجاد و گسترش گفتگوهای فرهنگی تأکید دارد.

وی افزود: تشکل ها، انجمن ها و مراکز فرهنگی و هنری باید به تناسب حوزه تخصصی خود برگزاری گفتمان های فرهنگی را در دستور کار قرار دهند.

جعفری اظهار کرد: گفتگوهای فرهنگی باید با دعوت از اساتید، پیشکسوتان و صاحبنظران در قالب فعالیت های آموزشی و کارگاهی برای مخاطبان انجمن ها برگزار و در نهایت منجر به فعال کردن حوزه اقتصاد فرهنگ شود.

وی با تأکید بر تدوین جدول زمان بندی شده برای برگزاری گفتمان های فرهنگی در انجمن های مختلف فرهنگی و هنری استان، بیان  کرد: توسعه و رونق کسب و کار فرهنگی یکی از تأکیدات مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که برای تحقق این مهم باید ارتباط بین اقتصاد و فرهنگ برقرار شده و مورد توجه ویژه قرار گیرد.

رحیم جعفری با بیان اینکه نشست های حوزه ادبیات و شعر نیز به صورت ماهانه با محوریت گفتگوهای فرهنگی برگزار شود، عنوان کرد: تمامی انجمن ها از شاعران و نویسندگان دعوت کرده و ضمن ایجاد فرصت برای بهره مندی جوانان از اندوخته ها و تجربیات اساتید، به تبادل دیدگاه ها و نظرات مختلف بپردازند.

وی با اشاره به برگزاری «جشن های مهربانی» در سالروز میلاد پیامبر اکرم(ص)، گفت: جشن های مهربانی را نباید منحصر به این ایام کنیم بلکه باید این جشن ها تداوم یافته و آن را در «بهار انقلاب» هم اجرا کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با اشاره به اینکه فاصله زیادی با فرارسیدن ایام پیروزی انقلاب نداریم، گفت: برنامه های ویژه ای به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سراسر کشور و استان کرمانشاه تعریف شده است که می توان جشن های بهار مهربانی را نیز به ایام دهه مبارک فجر متصل کرد.

وی با اشاره به عمومی و مردمی بودن جشن های بهار مهربانی، گفت: این جشن ها متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست بلکه به صورت عمومی و مردمی، با مشارکت تمامی دستگاه های استان برگزار می شود. به لحاظ مردمی بودن برنامه باید تشکل ها و انجمن ها به میدان بیایند و دولت و حاکمیت نیز حمایت خود را به عمل می آورد.

جعفری، از آماده سازی چندین مکان با همکاری شهرداری، در نقاط مختلف شهر کرمانشاه برای برگزاری جشن های بهار مهربانی در ایام دهه فجر، خبر داد وعنوان کرد: اولویت ما در این جشن ها، بهره گیری از گروه های موسیقی محلی و سنتی و دعوت از چهره های موفق و برجسته استان در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری است.

وی همچنین به تغییر رویه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری نکوداشت چهره های فاخر فرهنگی و هنری استان، اذعان کرد: طی سال های اخیر ٤٠ آئین بزرگداشت برگزار شده که تمامی این مراسم در زمان حیات هنرمندان و پیشکسوتان برنامه ریزی و اجرا شده و از زحمات و خدمات این بزرگواران قدردانی به عمل آمده است.