سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  سه‌شنبه 13 آذر 1397  ::  09:17   

نماینده آمریکا در امور سوریه:

آمریکا هیچ برنامه سیاسی مشترک با کُردهای سوریه ندارد

سرویس جهان- جیمز جفری می گوید آمریکا به دنبال حفظ یکپارچگی قلمرو سوریه است و هیچ برنامه سیاسی برای همکاری با کردهای سوریه ندارد.

به گزارش کردپرس، به نقل از سایت وزارت خارجه آمریکا، نماینده دونالد ترامپ در امور سوریه شب گذشته در مصاحبه با خبرنگاران آخرین تحولات سوریه را تشریح کرد.

وی در پاسخ به سخنان وزیر خارجه روسیه که گفته بود آمریکا بازی خطرناکی را با کردهای سوریه شروع کرده گفت: این ما نیستیم که بازی خطرناکی را شروع کرده باشیم؛ این روسیه است که با متهم کردن ما به بازی خطرناک، بازی خطرناکی را شروع کرده است. متحد آمریکا در سوریه از سال 2014، نیروهای محلی دموکراتیک سوریه هستند که همراه با آنها به جنگ با داعش در دره رود فرات مشغول هستیم. نیروهای دموکراتیک سوریه مشغول نبرد بسیار سختی با داعش هستند.

نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه در مورد سیاست آمریکا در قبال کردها گفت:  قبل از هر چیز، سیاست ما کار کردن با مردم شمال شرق سوریه در مبارزه با داعش است. ما همچنین همکاریهای انسانی و سازمانی برای داشتن پلاتفرمی در جهت شکست داعش داریم.

جیمز جفری تاکید کرد : ما هیچ برنامه سیاسی نه با گروه های کُردی، نه با اعراب و نه هیچ کس دیگری در داخل سوریه نداریم. موضع ما حفظ یکپارچگی قلمرو سوریه تحت مرزهای کنونی و همکاری با همه گروه های سیاسی است که به پذیرش و به رسمیت شناختن روند سیاسی سازمان ملل و معیارهای این سازمان از سال 2012 در سوریه که هیچ تهدیدی برای همسایگان نداشته باشد، اقدام می کنند.

وی بر ادامه برنامه توافق مشترک میان آمریکا و ترکیه در مورد منبج که بر انتخاب اعضای شورای نظامی و مدنی این شهر توسط هر دو کشور است، تاکید کرد تا به قول وی هیچ تهدیدی در این منطقه متوجه ترکیه نشود.

جیمز جفری در مورد احتمال حمله ترکیه در شمال شرق به کردهای سوریه گفت: همه چیز در آنجا تحت کنترل است. نیروهای آمریکایی اینجا هستند و خود من نیز این جا بوده ام. همه چیز در این منطقه تحت نظر است

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#آمریکا
#نیروهای کرد سوریه
#کردها
#منبج
#جیمز جفری