سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 13 آذر 1397  ::  10:40   

دو مادر مهابادی به عنوان مادران نمونه آذربایجان غربی معرفی شدند

سرویس آذربایجان غربی- در آیین تجلیل از مادران نمونه آذربایجان غربی از دو مادر نمونه مهابادی "خیال عبدالەزاده" و "رابعە حسین پور" در استانداری تجلیل شد.

به گزارش کردپرس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی مصطفوی معاون سیاسی اجتماعی استانداری آذربایجان روز دوشنبه در نخستین آیین نکوداشت مقام مادر در ارومیه اظهار داشت: مادران مهمترین نقش را در حماسه سازی ایرانیان ایفا می کنند. همچنین آذربایجان غربی همواره سنگر ایران اسلامی بوده و مظهر رشادت هاست.

وی افزود: این استان با وجود مذاهب، اقوام و ادیان مختلف مکانی مثال زدنی در زندگی مسالمت آمیز اقوام و ادیان و مذاهب بوده و این همزیستی استان را زیبا نشان می دهند که با وجود توطئه های استکبار این اقوام زندگی های بسیار زیبایی در کنار هم داشته اند.

مصطفوی با اشاره به نقش مادران در حفظ تمامیت ارضی کشور گفت: مادران در کنار ایفای نقش های اجتماعی در دوران دفاع مقدس و هشت سال جنگ تحمیلی به تربیت فرزندانی مقاوم و شجاع پرداختند و این روند تداوم دارد.

در این مراسم غلامرضا محمدی بنیانگذار بنیاد بین المللی مادر نیز در این آیین با ابراز رضایت از حضور در آذربایجان غربی بیان کرد: اعضای این بنیاد برای خوشنودی مادران، این بنیاد را تشکیل داده اند.

وی با بیان اینکه این استان بیست و هشتمین استانی است که در آن حضور دارند، افزود: دعای خیر پدران و مادران همواره همراه فرزندان و مادران قلب کانون خانواده هستند. اگر خانواده متعالی داشته باشیم جامعه موفقی خواهیم داشت.

در این آیین از 18 نفر از مادران آذربایجان غربی به ویژه مادران شهدا که موفق به تربیت فرزندانی موفق شده بودند، تجلیل شد.

خانمها زهرا خسروی، سکینه علی اشرفی، شهلا تاجفر، فروردین احمد نژاد، عصمت اسمعیلی، اقدس افتخاری، لیلا تهمورثی، فاطمه جوادی، رابعه حسین پور، مهناز حسینی، مارال رضا زاده، نرگس شاه محمدی، خیال عبدالله زاده، آراس قره خلقیانی، زنان کوهستانی، شمامه لنبرانی، مریم محمد نژاد، زهرا محمد خانی، پریزاد یاری گورچین قلعه از جمله زنان تجلیل شده بودند.