سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 13 آذر 1397  ::  20:33   

سهم مهاباد در جذب تسهیلات اشتغال فراگیر روستایی، 2 برابر شد

سرویس آذربایجان غربی- رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهاباد گفت: 259 میلیارد ریال اعتبار تسهیلات اشتغال فراگیر روستایی این شهرستان در قالب 143 طرح پرداخت شده است.

به گزارش کردپرس، ماموستا عبدالسلام امامی سه شنبه (13آذر) در جلسه شورای اداری مهاباد گفت: امنیت موجود در ایران اسلامی با نثار خون هزاران نفر از جوانان این مرز و بوم ایجاد شده و همگان باید قدردان و محافظ این امنیت و آرامش موجود در جامعه باشیم.

فرمانار ویژه مهاباد نیز با اشاره به برگزاری همایش ها و کنگره ها ادبی و هنری منطقه ایی در مهاباد را نشان از قدرت فرهنگی این شهرستان دانست و اظهار داشت: طبق آمار مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد در اجرای برنامه های فرهنگی رتبه در خور توجهی دارد.

رییس اداره  تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهاباد: 259 میلیارد ریال اعتبار تسهیلات اشتغال فراگیر روستایی این شهرستان در قالب 143 طرح پرداخت شده است که با این تسهیلات پرداخت شده، زمینه اشتغال برای 587 نفر فراهم شده است.

بارزان دانشمند افزود: بانک های کشاورزی، پست بانک و توسعه تعاون به ترتیب بیشترین پرداختی را به تسهیلات اشتغال فراگیر روستایی داشتند.

وی ادامه داد: با هماهنگی ها صورت گرفته در کمیته فنی و کارگروه اشتغال، شهرستان مهاباد توانست بیش از 2 برابر سهمیه خود تسهیلات را جذب کند و مقام اول استان را در زمینه جذب تسهیلات به خود اختصاص دهد.

دانشمند تصریح کرد: تاکنون 113 طرح در کمیته فنی این شهرستان مصوب شده که به 32 طرح به میزان 131 میلیارد ریال اعتبار پرداخت و زمینه اشتغال برای 193 نفر از شهروندان در این چارچوب فراهم شده است.

مدیرکل صدا و سیمای مهاباد نیز در این جلسه با اشاره به نزدیک شدن به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: برنامه های متنوع و مستند با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی در این مرکز تهیه شده که در دهه مبارک فجر پخش خواهد شد. همچنین سریال "نشانی'' در 13 قسمت 45 دقیقه ای در همین راستا تهیه شده که تا قبل دهه فجر آماده و به شبکه های سراسری دیگر نیز ارسال می شود.