سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 14 آذر 1397  ::  11:21   

اختصاص۴۶ میلیارد ریال عوارض مالیاتی به شهرداری های آذربایجان غربی

سرویس آذربایجان غربی– مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی از اختصاص۴۶ میلیارد ریال عوارض مالیاتی به شهرداری های آذربایجان غربی خبر داد و گفت: با پولشویی و فرار مالیاتی شرکت های صوری در مناطق آزاد تجاری استان برخورد می شود.

به گزارش کردپرس، یعقوب مزرعه لی عصر سه شنبه در جمع فعالان واحد های تولیدی ماکو گفت: در هشت ماهه سال جاری ۴۶ میلیارد ریال  از محل ۳ درصد عوارض مالیات بر ارزش افزوده در اختیار شهرداری و دهیاری های مناطق آزاد تجاری ماکو ، شوط و پلدشت قرار گرفته است  که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۳۲ میلیارد ریال بوده است .

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: تولید کنندگان در این منطقه بر اساس مجوزی که برای فعالیت در داخل مناطق آزاد اخذ می کنند، به شرط عمل به تکالیف قانونی از پرداخت مالیات معاف هستند.

مزرعه لی ادامه داد: فعالان واحد های تولیدی دارای مجوز فعالیت در داخل منطقه آزاد ماکو برای اینکه از معافیت ۲۰ ساله مالیاتی ویژه این مناطق بهره مند شوند باید ضمن ارائه اظهارنامه، نسبت به نگهداری و ارائه اسناد و مدارک لازم نیز اقدام کنند.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی در ادامه وجود شرکت های صوری در مناطق آزاد تجاری را یکی از مشکلات این مناطق عنوان کرد و افزود: با تشدید نظارت ها جهت جلوگیری از فعالیت این شرکت ها در مناطق آزاد باید با جرایمی مثل پولشویی و فرار مالیاتی که توسط این شرکت ها انجام می شود برخورد قانونی کرد.

مزرعه لی از شناسایی بالغ بر ۲۸ هزار و ۵۰۰  مؤدی جدید در ۴.۵ سال گذشته در استان هم خبر داد و گفت : اخذ مالیات از این منابع جدید تا حدودی کمبود وصولی ناشی از معافیت هایی چون معافیت منطقه آزاد موجود در استان را جبران می کند.