سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 14 آذر 1397  ::  11:39   

هوای ارومیه برای دومین روز متوالی ناسالم اعلام شد

سرویس آذربایجان غربی- معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: امروز چهارشنبه برای دومین روز متوالی هوای ارومیه برای گروه های سنی حساس ناسالم است، این گروه ها از تردد غیر ضروری خودداری کنند.

به گزارش کردپرس، سعید موسوی در گفتگو با مهر، اظهار داشت: به دلیل پایداری جوی، سکون هوا و وارونگی دما برای دومین روز متوالی هوای ارومیه برای گروه های سنی حساس ناسالم شده است.هم اکنون ذرات معلق کمتر از ۱۰میکرون۶۴ سالم و ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون ۱۱۶ ناسالم برای گروه های سنی حساس است.

موسوی ادامه داد: از این رو ضمن درخواست از شهروندان به خودداری از هرگونه فعالیت که منجر به تشدید آلودگی هوا شود و استفاده حداکثری از حمل و نقل عمومی، توصیه می شود افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان ازتردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند و سایر افراد نیز فعالیت‌های طولانی مدت را در فضای باز کاهش دهند.

معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست در خصوص تداوم این شرایط ادامه داد: علت اصلی وضعیت کنونی آلودگی هوای شهر ارومیه وارونگی هواست که معمولاً در فصول سرد سال اتفاق می افتد، این روند آلودگی امروز تداوم دارد اما با وزش باد تغییر شرایط جوی از شدت آلودگی کاسته می شود.

وی تاکید کرد: در این راستا شهروندان مبتلا به بیماری ریوی ( مثل آسم و برونشیت ) و مبتلا به بیماریهای قلبی  کودکان و سالمندان وخانم های  باردار حتی الامکان از منازل خود خارج نشده و از تردد غیر ضروری در فضاهای باز خودداری کنند.

هواشناسی آذربایجان غربی نیز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به پایداری جو و سکون نسبی هوا و بالا بودن چگالی آلاینده های هوا که تا اواسط هفته جاری ادامه می یابد، توصیه می شود در این مدت شهروندان تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و افراد آسیب پذیر شامل کودکان؛ سالمندان و بیماران تنفسی از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.