سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 14 آذر 1397  ::  13:04   

نوجوان ورزشکار اهل اشنویه در استخر غرق شد

سرویس آذربایجان غربی- رییس اداره ورزش و جوانان اشنویه از غرق شدن نوجوان اهل این شهرستان هنگام شنا در استخر سرپوشیده خبر داد.

 رییس اداره ورزش و جوانان اشنویه در این خصوص به خبرنگار کردپرس گفت:  وریا احمدپور، نوجوان 11 ساله و از کونگ فوکاران اشنویه که شامگاه دوشنبه به همراه پدرش درحال شنا در استخر سرپوشیده بود، با ورود به بخش نیمه عمیق غرق شد و تلاش نجات غریق برای احیای او نتیجه ای نداد.

رحیم تیموری افزود: در زمان غرق شدن این فرد در استخر، طبق آمار 38 نفر حضور داشتند و شاهد ماجرا بودند که نوجوان هنگام شنا ناگهان در آب بدون حرکت ماند.

تیموری اظهار داشت: بلافاصله این نوجوان از آب بیرون کشیده شد و عملیات احیا بر روی او انجام گرفت اما به دلیل مشکل مغزی به بیمارستان شهید مطهری در ارومیه انتقال یافت و سرانجام صبح روز بعد با مرگ مغزی فوت کرد.

رییس اداره ورزش و جوانان اشنویه تاکید کرد: نداشتن مهارت کافی برای شنا از اصلی ترین مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم و شهروندان بدون توجه به هشدارهای نجات غریق وارد بخش عمیق نیز می شوند.

وی با اشاره به تعطیلی تنها استخر سرپوشیده اشنویه در ادای احترام به خانواده نوجوان متوفی گفت: جامعه ورزشی شهرستان اشنویه سه روز در عزای از دست دادن این نوجوان ورزشکار استخر را به صورت رسمی تعطیل اعلام کرده اند.

تیموری گفت: این حادثه دومین رویداد دردناک منجر به فوت در این استخر بوده است.