سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  چهارشنبه 14 آذر 1397  ::  21:49   

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمانشاه:

عملکرد کرمانشاه در مبارزه با قاچاق مثبت است

سرویس کرمانشاه - رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با مثبت دانستن عملکرد استان کرمانشاه در مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: تعداد پرونده های تشکیل شده و اموال مکشوفه نشان می دهد که در شناسایی قاچاقچی ها در بین بخش های امنیتی، انتظامی و تعزیرات همدلی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار کردپرس به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل استانداري، علی مویدی، با بیان اینکه کرمانشاه به دلیل داشتن مرز طولانی با عراق از استان های برتر در مبارزه با قاچاق کالا و ارز است افزود: در بازدیدی که از مرزهای سومار و پرویزخان داشتیم شاهد اقدامات خوبی در حوزه مبارزه با قاچاق بودیم و با فعالان اقتصادی نیز گفتگو کردیم.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی و تحریم ها گفت: در این شرایط انسان های زالوصفت و وطن‌فروشان برای سودجویی به اقتصاد کشور هجمه می کنند، وظیفه ما آسیب شناسی و شناسایی خلأهای قانونی است که از آن سوء استفاده می شود.

مویدی با تاکید بر شناسایی مسیرهای قاچاق و لزوم اقدامات پیشگیرانه در اینباره افزود: در حوزه پیشگیری در کرمانشاه اقدامات مثبتی صورت گرفته که حاصل تغییر رویکرد در سیاست کلان کشور است که رویه پیشگیرانه را به جای مقابله محور قرار داده است.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اجرا نشدن احکام تعدادی از پرونده های قاچاق کالا و ارز در دستگاه قضائی اظهار داشت: این پرونده های قاچاق مورد مطالبه مردم بوده که می طلبد هرچه زودتر تعیین تکلیف شوند.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ادامه با بیان اینکه با وجود جانفشانی مرزبانان و نیروهای امنیتی و انتظامی انتظار می رود نتایج پرونده ها زودتر خود را به جامعه نشان دهد تاکید کرد: بررسی های انجام شده نشان می دهد بخش اعظمی از پرونده های قاچاق کالا و ارز که حکم قطعی دریافت کرده اند در اجرای احکام دادسراها متوقف می شوند.

مویدی با اعلام اینکه ستاد مبارزه با قاچاق کالا آماده تامین امکانات برای دستگاه قضایی را دارد افزود: این قابل قبول نیست که بیش از دو هزار پرونده که متعلق به سرشبکه ها و قاچاق چیان سازمان یافته هستند احکامشان اجرا نشود.

وی ارزش این پرونده های قطعی شده را نزدیک به دو هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: دوستان در قوه قضائیه باید‌کمک کنند که اموالی که با محکومیت مافیای قاچاق می بایست به خزانه دولت واریز شود معطل نماند.

مؤیدی با بیان اینکه مجموعه قضایی در عرصه مبارزه با قاچاق کالا اقدامات شایسته ای داشته افزود: شناسایی این دو هزار پرونده معطل مانده نیز با همکاری دستگاه قضائی صورت گرفته که باید از ریاست قوه قضائیه و معاون اول این قوه و قضات محترم تقدیر کرد.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص کولبران گفت: واژه کولبری را قبول نداریم و دولت در سال جاری یک کار هدفمند و همه جانبه را انجام داد و در این کار هم حق به اصطلاح کولبر را لحاظ کرد و هم حقوق تاجر و دولت را دید. اگر این کار در استان کرمانشاه عملیاتی شود مرزنشینان که از سالم ترین انسان ها هستند به حق شان خواهند رسید.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره قاچاق سوخت در برخی نقاط مرزی استان کرمانشاه هم گفت: قاچاق سوخت در مرزها پدیده زشتی است که با رویکرد نظام در احیاء کارت های سوخت می توان مدیریت بهتر ی را در مرزها شاهد بود.