سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 15 آذر 1397  ::  09:09   

توانگر در معارفه مدیر جدید خبرگزاری فارس در ایلام گفت؛

اگر جلوی خبری گرفته شود سر از رسانه ضدانقلاب درمی‌آورد

سرویس ایلام  - با حضور عباس توانگر، قائم مقام خبرگزاری فارس و جمعی از اصحاب رسانه و مدیران استان، مدیر جدید خبرگزاری فارس در ایلام معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، این مراسم که در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی واحد الام برگزار شد، «اکبر یعقوبی» به عنوان مدیر خبرگزاری فارس در استان ایلام معارفه شد و از زحمات «پژمان مهدوی‌فر» مدیر پیشین تقدیر به عمل آمد.

در این آیین قائم مقام خبرگزاری فارس با اشاره به تحولات اخیر و 2 جنگ اقتصادی و رسانه‌ای دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی، عنوان کرد: جنگ رسانه‌ای و اقتصادی امید مردم و سرمایه‌ی اجتماعی کشور را نشانه گرفته است تا آن‌ها را ناراضی کنند و تهدید از درون علیه ایران صورت بگیرد.

عباس توانگر ضمن تأکید بر اتحاد در جامعه با توجه به تهدیدات دشمن، اظهار کرد: ترامپ از سال گذشته چهره آمریکا را به همه‌ی ما نشان داد و  خوشبختانه با مهار نرخ ارز و تدابیر مسئولان، نقشه‌های دشمنان نقش بر آب شد.

وی افزود: مردم از خود می‌پرسند که این 250 شبکه فارسی‌زبان که برای مردم ایران راه‌اندازی شده است برای چیست و از کجا تأمین اعتبار می‌شود.

توانگر افزود: مردم با وجود داشتن گلایه‌هایی وقتی می‌بینند که در موضوعی دشمن دارد ورود می‌کند، صف خود را از آن‌ها جدا می‌کنند. مردم ما بسیار وفادار هستند و باید دید که آن‌ها از تحریم‌ها می‌نالند یا از بوروکراسی‌ها و فسادهای داخلی.

قائم مقام مدیرعامل خبرگزاری فارستأکید کرد: در این شرایط هر چه رسانه‌ها ورود کنند و روشنگری کنند کم است و می‌طلبد رسانه‌ها این توطئه‌ها را با کار حرفه‌ای خنثی و در کنار انعکاس مشکلات مردم آنان را نسبت به آینده امیدوار کنند.

توانگر افزود: دشمن بعضی از واقعیات موجود را با دروغ‌های بزرگ‌نمایی شده ترکیب می‌کند تا سرمایه‌ی اجتماعی از ایران گرفته شود.

او تأکید کرد: در دنیای امروز سانسور نداریم و نمی‌توان خبری را پنهان کرد. اگر خبری جلویش گرفته شود، سر از رسانه‌های ضدانقلاب درمی‌آورد و این‌گونه مرجعیت خود را در حوزه رسانه از دست می‌دهیم.

قائم مقام خبرگزاری فارس گفت: اگر مسئولی خطا کرده نباید نظام را فدای او کرد و رسانه‌ها باید به نقد او بپردازند.

«عبدالحمید کرمی» رئیس خانه مطبوعات استان نیز در این نشست بر رعایت اعتدال و دوری گزیدن از افراط و تفریط در کار رسانه‌ای تاکید و اظهار کرد: متأسفانه امروزه شایعات در فضای مجازی با اعصاب مردم بازی می‌کند و خبرگزاری‌ها می‌توانند با تولید محتوا فضا را بیشتر و بهتر در دست بگیرند.

«سامی شهبازی» رئیس بسیج رسانه‌ی استان نیز اظهار کرد: خوشبختانه همدلی در بین اصحاب رسانه‌ی استان کاملا مشهود و نویدبخش انجام کارهای رسانه‌ای ارزشمند در راه توسعه‌ی استان است.

وی ابراز امیدواری کرد بیش از گذشته شاهد هم‌افزایی رسانه‌های استان برای انعکاس مشکلات مردم و کمک به مسئولان برای حل این مشکلات باشیم.