سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 15 آذر 1397  ::  09:13   

انجمن جهانی قلم، صلاح الدین دمیرتاش را عضو افتخاری خود اعلام کرد

سرویس ترکیه - مرکز انجمن جهانی قلم (PEN) در اقدامی صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب کردی دموکراتیک خلق ها را که بیش از 2 سال است در زندان به سر می برد عضو افتخاری خود اعلام کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، مرکز انجمن جهانی قلم (PEN) در اقدامی صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب کردی دموکراتیک خلق ها را که بیش از 2 سال است در زندان به سر می برد عضو افتخاری خود اعلام کرده است.

در بیانیه ای که انجمن جهانی قلم منتشر کرده است با اشاره به نگرانی فزاینده این انجمن بین المللی از وضعیت صلاح الدین دمیرتاش عنوان کرده است: اتفاقاتی که برای دمیرتاش رخ می دهد را از نزدیک دنبال می کنیم. علی رغم این که دادگاه حقوق بشر اروپا حکم آزادی صلاح الدین دمیرتاش را صادر کرده و بر ادامه رسیدگی به پرونده وی بدون حبس او در زندان اشاره شده است؛ دادگاه آنکارا درخواست آزادی دمیرتاش با تکیه بر این حکم را رد کرده است. از مقامات ترکیه درخواست داریم تا عضو افتخاری ما؛ صلاح الدین دمیرتاش را هرچه سریعتر و بدون هیچ قید و شرطی از زندان آزاد کنند. تنها دلیل تداوم زندان صلاح الدین دمیرتاش سیاسی بوده و این زندانی بودن هم نثض آشکار آزادی بیان به حساب آمده و هم اساسنامه انجمن جهانی قلم را نقض می کند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات ریاست جمهوری
#صلاح الدین دمیرتاش