سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 15 آذر 1397  ::  10:23   

کشته شدن 25 غیرنظامی در حملات هوایی ائتلاف بین المللی به استان دیرالزور سوریه

سرویس ترکیه - نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش شب گذشته حملات هوایی گسترده ای را به مواضع گروه تروریستی داعش در منطقه هجین ترتیب داده اند که در اثر این حملات 25 نفر از غیرنظامیان سوری کشته شده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع محلی در استان دیرالزور سوریه، نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش به‌ رهبری آمریكا شب گذشته حملات هوایی گسترده ای را به مواضع گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در منطقه هجین واقع در حومه شرقی دیرالزور ترتیب داده است که در اثر این حملات 25 نفر از غیرنظامیان سوری کشته شده اند.

میشل باچلت، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در همین راستا اعلام کرده است: دستکم 7 هزار نفر در مناطق تحت اشغال داعش در دیرالزور سوریه در محاصره قرار دارند. این وضعیت بسیار نگران کننده است. غیرنظامیان در سوریه مورد استفاده ابزاری قرار گرفته و بیشترین هزینه جنگ داخلی را متحمل می ‌شوند.

در حال حاضر شهرهای الشعفه و کمشه و برخی روستاهای تابع آن در استان دیرالزور و اطراف هجین در اشغال گروه تروریستی داعش قرار دارد. بخش غربی دیرالزور نیز تخت کنترل نیروهای دولت مرکزی سوریه است. حملات نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش بر مواضع این گروه تروریستی در هجین همچنان ادامه دارد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#آمریکا