سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 15 آذر 1397  ::  10:33   

نشست سران سه قوه عراق در خصوص تشکیل دولت جدید

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در نشست سران قوای سه گانه عراق، بر ضرورت در پیش گرفتن راه های قانونی برای تکمیل کابینه دولت جدید عراق و آغاز به کار دولت تأکید شد.

به گزارش کردپرس، در پی بروز اختلافات سیاسی میان احزاب و جریان های عراقی بر سر نامزدهای تصدی 8 وزارت باقی مانده دولت عادل عبدالمهدی نخست وزیر جدید عراق، که موجب تعویق تشکیل دولت جدید شده و نشست های مجلس این کشور برای دادن رأی اعتماد به نامزدهای تصدی این مناصب را به دنبال داشته است، نشستی میان برهم صالح رئیس جمهور، محمد الحلبوسی رئیس پارلمان و عادل عبدالمهدی به عنوان روسای قوای سه گانه این کشور، برگزار شد.

سایت رسمی ریاست جمهوری عراق در این خصوص گزارش داد که در این نشست وضعیت سیاسی، اقتصادی و امنیتی عراق مورد بحث و بررسی قرار گرفته و طرف های حاضر در نشست تاکید کرده اند که باید راه های قانونی برای تکمیل کابینه جدید و تشکیل دولت عراق در پیش گرفته شود.

برهم صالح در این نشست خواهان کنار نهادن اختلافات از سوی احزاب عراقی و پرهیز از حملات لفظی میان احزاب و حفظ اتحاد ملی و دستاوردهای دمکراسی در این کشور شد.

لازم به ذکر است که بیشترین اختلافات میان احزاب اصلی عراقی بر سر تصدی مناصب وزارت های دفاع، کشور و دادگستری در دولت جدید است.