سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 15 آذر 1397  ::  10:46   

تجمع مردم قامشلو در حمایت از لیلا گوون، نماینده زندانی HDP در پارلمان ترکیه

سرویس ترکیه - مردمان قامشلو به همراه فعالان مدنی و سیاسی این شهر به منظور حمایت از لیلا گوون، نماینده زندانی حکاری در پارلمان ترکیه با تجمع و برپایی چادرهایی اعتصاب غذای نمادین را آغاز کرده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، مردمان قامشلو به همراه فعالان مدنی و سیاسی این شهر به منظور حمایت از لیلا گوون، نماینده حکاری در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها و حمایت از اعتصاب غذای این نماینده زندانی پارلمان ترکیه در راستای حذف حصر عبدالله اوجالان در محله سیاهی قامشلو با برپایی چادرهایی تحصنی را با شعار "رفع حصر، ویرانی فاشیسم و زندگی آزاد به همراه عبدالله اوجالان" آغاز کرده اند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده 70 تن از فعالان سیاسی و مدنی حاضر در این تجمعات در حمایت از اقدام اخیر لیلا گوون در چادرهایی که برپا شده است اعتصاب غذا آغاز کرده اند.

دالیا هنان، عضو کنگره استار در اظهاراتی با اشاره به این اعتصاب غذایی که در حمایت از لیلا گوون آغاز شده است به خبرنگاران گفت: ما حمایت خود را از اعتصاب غذایی که لیلا گوون به خاطر عبدالله اوجالان آغاز کرده است را به این شکل بیان می کنیم. به مبارزات خود تا رفع کامل حصر ادامه خواهیم داد.

این تجمعات به مدت 2 روز در قامشلو ادامه خواهد داشت و کنگره استار اعلام کرده است که تحصن های اعتراضی را در شهرهای مختلف کانتون جزیره نیز ترتیب خواهند داد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها