سرویس جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 15 آذر 1397  ::  11:52   

درخواست کُردهای سوریه برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع

سرویس جهان- دو تن از مقامات ارشد کردهای سوریه خواستار ایجاد منطقه پرواز ممنوع در شمال سوریه برای دفع حملات هوایی احتمالی ترکیه شده اند.

 

به گزارش کردپرس، ترکیه تهدید کرده است نسبت به تهاجم نظامی به منطقه شمال شرق سوریه و بیرون راندن نیروهای کرد آن، مشابه حمله به منطقه کردنشین عفرین در شمال غرب سوریه اقدام خواهد کرد.

ولادیمیر وان ویلگنبرگ، خبرنگار و تحلیلگر مسائل کردی که در کنفرانس بین المللی درباره عفرین شرکت کرده گزارش داد که دو تن از مقامات کرد سوریه خواستار ایجاد منطقه پرواز ممنوع در شمال شرق سوریه برای جلوگیری از تهاجم هوایی احتمالی ترکیه به این منطقه تحت کنترل کردهای سوریه شده اند.

جیهان شیخ احمد، رییس بخش دفاعی اداره خودگردان شمال و شمال شرق سوریه گفته است کُردها از ایجاد منطقه پرواز ممنوع برای دفع حملات هوایی احتمالی ترکیه استقبال می کنند.

وی تاکید کرده است ترکیه بدون دادن چراغ سبز از سوی آمریکا قادر به تصرف شمال شرق سوریه نخواهد بود. ایجاد منطقه پرواز ممنوع در این منطقه ضروری است.

این فرمانده زن کرد در سوریه تاکید کرده است بهتر است منطقه پرواز ممنوع که وجود آن ضروری است، نه تنها منطقه شمال شرق سوریه را دربر بگیرد بلکه شامل عفرین نیز شود که هم اکنون تحت کنترل ارتش ترکیه و شورشیان ارتش آزاد سوریه است.

نسرین عبداله، فرمانده نیروهای یگان های مدافع زنان یا YPJ نیز در سخنانی در این کنفرانس خواستار اعمال پرواز ممنوع در منطقه شمال شرق سوریه شده است.

وی ضمن تاکید بر ایجاد منطقه پرواز منوع ،خواستار ادامه حضور نیروهای آمریکایی و فرانسوی برای مقابله با داعش در سوریه شده است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#آمریکا
#نیروهای کرد سوریه