سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 15 آذر 1397  ::  13:57   

همراه داشتن تجهیزات زمستانی در جاده ها ضروری است

سرویس کردستان- رئیس پلیس راه کردستان با بیان اینکه در حال حاضر بارندگی در اغلب جاده های استان داریم، گفت: رانندگانی که قصد تردد در محورهای مواصلاتی به ویژه گردنه ها را دارند ضروی است لوازم و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

به گزارش کرد پرس به نقل از ایرنا، سرهنگ عیسی گوهری گفت: براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی، احتمال بارش برف در گردنه ها و ارتفاعات وجود دارد بنابراین رانندگان حتما باید لوازم زمستانی از جمله زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

وی تاکید کرد: نیاز است رانندگان پیش از تردد در محورهای ارتباطی استان، نسبت به چگونگی استفاده و بستن زنجیر چرخ اقدام کنند تا در هنگام تردد در جاده ها و در صورت لزوم برای استفاده از آن دچار مشکل نشوند.

رئیس پلیس راه کردستان به وجود مه مقطعی در برخی محورها از جمله گردنه های منتهی به شهر سقز اشاره کرد و افزود: رانندگان در صورت مواجهه با مه و دید کم، از فلاشر خودرو استفاده کرده و سرعت را کم کنند ضمن اینکه با سرعت مطمئنه حرکت کرده و فاصله طولی را رعایت کنند.

سامانه بارشی که از روز چهارشنبه کردستان را تحت تاثیر قرار داده است سبب بارش باران، سیلابی شدن مسیل ها، آبگرفتگی معابر شهری و روستایی به ویژه در بخش های غربی و تا حدودی نیمه جنوبی استان خواهد شد.