سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 15 آذر 1397  ::  14:31   

جایگاه هفتم ورزش دانش‌آموزی کردستان کشور

سرویس کردستان- معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان از ارتقای جایگاه ورزش دانش آموزی از رتبه بیست و هفتم از سال 92 به رتبه هفتم در سال جاری خبر داد.

به گزارش کرد پرس،  افشین خوشگوار مراسم جشن ستارگان ورزش دانش‌آموزی کردستان و آیین تجلیل از مدال‌آوران مسابقات ورزشی کشوری و فعالان حوزه ورزش دانش‌آموزی استان  با بیان اینکه معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان هم‌راستا با اهداف وزارت آموزش و پرورش به دنبال ایجاد نشاط و شادی و ارتقای سطح جسمی و روحی و روانی دانش‌آموزان است، گفت: زنگ ورزش در مدارس حرکتی برای تربیت بدنی و پرورشی دانش‌آموز به شمار می‌رود.

وی خاطر نشان کرد: ۹۲ درصد مناطق شهری و بیش از 87 درصد مناطق روستایی دارای معلمان درس تربیت بدنی متخصص هستند که در مدارس استان ساماندهی شده‌اند. طرح المپیاد درون مدرسه‌ای، حیاط پویا، ورزش با خانواده و ورزش صبحگاهی از طرح‌هایی است که در راستای فعالیت بیشتر دانش‌آموزان در مدارس اجرا شده است.

خوشگوار با اشاره به موفقیت‌های حوزه تربیت بدنی استان عنوان کرد: کردستان جزو هشت استان برتر کشور در راستای تحقق طرح‌های مکمل و درس تربیت بدنی است.

وی گفت: مسابقات ورزشی نیز از جاذبه‌های درس تربیت بدنی به شمار می‌رود و در چهار سال اخیر با هدفمند کردن فعالیت‌های ورزشی روند رو به رشدی را در استان شاهد بودیم.

وی اضافه کرد: استان کردستان با تغییر در الگوهای آماده‌سازی و برگزاری مسابقات در ورزش دانش‌آموزی رتبه هفتم کشوری و رتبه اول منطقه را کسب کرده است که بیانگر تلاش دانش‌آموزان و مربیان آنهاست.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان اعلام کرد: گرچه میزان تجهیزات استان کردستان و سرانه فضای ورزشی در استان کم است اما علیرغم این موارد دانش‌آموزان استان بخوبی در حوزه فعالیت‌های ورزشی درخشیده‌اند.

خوشگوار توزیع یک‌هزار و ۵۰۰ بسته ورزشی از محل اعتبارات استانی و با تخصیص ۸۰۰ میلیون ریال را از اقدامات انجام شده در حوزه ورزش مدارس استان برشمرد.

وی برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای را به عنوان مکمل درس تربیت بدنی در مدارس خواند و گفت: این اقدام سال گذشته با مشارکت 120 هزار دانش‌آموز کردستانی برگزار شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: برگزاری دوره و کارگاههای آموزشی با 15 عنوان ویژه معلمان درس تربیت بدنی در استان از دیگر اقدامات انجام شده توسط معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان است که به منظور توانمندسازی معلمان انجام گرفت.

در این مراسم از پیشکسوتان، دانش‌آموزان و فعالان حوزه ورزش استان که در مسابقات ورزشی مدال و مقام کسب کرده‌اند، تجلیل شد.