سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 15 آذر 1397  ::  18:19   

کارگروه همکاری ترکیه – آمریکا در خصوص سوریه فردا در آنکارا تشکیل جلسه خواهند داد

سرویس ترکیه - سومین جلسه کارگروه همکاری ترکیه – آمریکا با محوریت بحران سوریه فردا با حضور هیئت هایی از دو کشور در آنکارا برگزار خواهد شد.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون CNN Turk، سومین جلسه کارگروه همکاری ترکیه – آمریکا با محوریت بحران سوریه فردا با حضور هیئت هایی از دو کشور در آنکارا برگزار خواهد شد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از وزارت امور خارجه ترکیه، کارگروه همکاری ترکیه – آمریکا با محوریت بحران سوریه که از ماه فوریه سال جاری تشکیل شده است برای سومین بار فردا در آنکارا گرد هم خواهند آمد. این جلسه همزمان با سفر جیمز جفری، نماینده ویژه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در امور سوریه به ترکیه و با حضور وی برگزار خواهد شد.

وزارت امور خارجه آمریکا با اشاره به سفر جیمز جفری به ترکیه عنوان کرده است: جفری در سفر خود به ترکیه در دیدار با رهبران و مقامات عالی رتبه این کشور در خصوص توسعه امنیت و ثبات در سوریه بحث و گفتگو خواهند کرد.

منابع دیپلماسی ترکیه در خصوص جلسه فردا عنوان کرده اند در این جلسه مهمترین محورهای گفتگو دو طرف نقشه راه منبج، همکاری آمریکا با نیروهای کرد YPG/PYD در سوریه، اعتراضات ترکیه به این همکاری و اقدامات احتمالی از سوی ترکیه در شرق فرات را شامل خواهد شد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#سوریه