سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 15 آذر 1397  ::  19:31   

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی؛

توزیع اعتبارات عمرانی استان بر اساس پیشرفت پروژه ها است

سرویس آذربایجان غربی- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: روند اجرای پروژه های عمرانی در شهرستان ها به صورت مستمر و میدانی پیگیری می شود.

به گزارش کردپرس، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در جلسه توسعه عمران و خدمات شهری و روستایی شهرستان سردشت گفت: توسعه متوازن و جبران عقب ماندگی در مناطق کم برخوردار از مهمترین دغدغه های مقام عالی استان و مدیران ارشد استانی است.

پیمان آرامون افزود: به همین منظور در حوزه معاون عمرانی برای تحقق اهداف توسعه ای پیش بینی شده، روند اجرای طرح و مسائل و مشکلات در شهرستان ها را بصورت مستمر و ماهانه با حضور در محل پروژه ها بررسی و پس از احصا مشکلات و موانع در کارها در جلسات شورای فنی نسبت به تسریع امور تصمیم گیری خواهیم کرد.

وی در ادامه به سفر ریاست جمهوری به استان اشاره کرد و گفت: در این سفر بیش از  22میلیارد ریال طرح و پروژه جدید تصویب شد که با اختصاص آن روند توسعه شهرستان ها ازجمله سردشت نیز شتاب خواهد گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تصریح کرد: توزیع اعتبارات عمرانی بر اساس توان اجرایی و پیشرفت پروژه ها است و شهرستان هایی که در اجرای پروژه ها به صورت منسجم و برنامه ریزی شده عمل کرده و عملکرد خوبی در جذب منابع دارند به تناسب پیشرفت کارها از اعتبارات برخوردار می شوند.

آرامون با اشاره به مشکلات مطرح شده شهرستان سردشت افزود: موضوع تامین آب و کیفیت آب شرب سردشت از مهمترین مسائلی است که مورد تاکید استاندار محترم و حوزه عمرانی است که با پیگیری هایی که از وزارت نیرو، مجری طرح سد سردشت و شرکت‌های آب منطقه ای به همراه شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی در استان انجام و اقدامات خوبی برای رفع مشکل کیفی آب انجام شده است .

وی توجه به ظرفیت های گردشگری در سردشت، بهسازی و ایمن سازی محورهای ارتباطی این شهرستان را از دیگر اولویت های بخش عمرانی در این منطقه اعلام کرد و گفت: برای حذف نقاط حادثه خیز در استان طی تفاهم نامه ای با سازمان راهداری در استان 220 میلیارد ریال اختصاص یافته که از این محل برای بهبود ایمنی ترافیک و حذف نقاط حادثه خیز شهرستان رقم خوبی تخصیص می یابد .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ادامه داد: با توجه به مراحل انجام مطالعات شهرسازی شهر سردشت، انجام همزمان مطالعات ترافیکی بسیار ضروری است و این موضوع می تواند در کاهش مشکلات و بهبود عملکرد بخش ترافیکی در سالهای آتی کمک کند.

وی همچنین بر تسریع در عملیات بهسازی محور سردشت به بوکان، تهیه و پیشنهاد چند طرح شاخص اثرگذار در توسعه شهر سردشت در قالب طرح بازآفرینی شهری و اتمام مطالعات جامع مدیریت پسماند در شهرستان سردشت تاکید کرد.

آرامون با اشاره به توسعه طرح بیمه روستاییان و عشایر و بیمه مساکن روستایی نیز گفت: برای گسترش صنعت بیمه روستایی و افزایش جمعیت تحت پوشش، بیمه خانوارهای روستایی براساس تدابیر مقام عالی استان اقدامات قابل توجهی انجام گرفته است و امسال از محل بیمه حوادث بیش از 7 میلیارد ریال به خانوارهای آسیب دیده از حوادث پرداخت شده است.

در ادامه جهانی فرماندار شهرستان سردشت، مدیران اجرایی استان و شهرستان. شهرداران سردشت و ربط هریک به بیان اقدامات و مشکلات و برنامه‌های در دست اجرا در حوزه های مختلف عمرانی، زیربنای و رفاهی دراین شهرستان پرداختند .