سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 15 آذر 1397  ::  19:45   

اعتراض به رد درخواست آزادی دمیرتاش از سوی دیگر دادگاه آنکارا هم رد شد

سرویس ترکیه - دادگاه شعبه 20. جزایی آنکارا امروز با تشکیل جلسه ای به اعتراض وکلای صلاح الدین دمیرتاش رسیدگی کرده و با رد این اعتراض و صحه گذاشتن بر حکم دادگاه شعبه 19. جزایی آنکارا بر تداوم حبس دمیرتاش حکم صادر کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، در پی صدور حکم آزادی صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها از زندان توسط دادگاه حقوق بشر اروپا، دادگاه شعبه 19. جزایی آنکارا درخواست آزادی دمیرتاش با تکیه بر حکم دادگاه حقوق بشر را رد کرده بود که این حکم با اعتراض وکلای دمیرتاش در دادگاه شعبه 20 جزایی آنکارا هم مطرح شد.

دادگاه شعبه 20. جزایی آنکارا امروز با تشکیل جلسه ای به اعتراض وکلای صلاح الدین دمیرتاش رسیدگی کرده و با رد این اعتراض و صحه گذاشتن بر حکم دادگاه شعبه 19. جزایی آنکارا بر تداوم حبس دمیرتاش حکم صادر کرده است.

لازم به ذکر است، دادگاه شعبه 19 جزایی آنکارا با رد درخواست آزادی دمیرتاش با تکیه بر حکم دادگاه حقوق بشر اروپا این حکم صادر شده از سوی دادگاه بین المللی را نهایی ندانسته و از آنجایی که حق اعتراض به این حکم از سوی دولت ترکیه باز می باشد درخواست آزادی این سیاستمدار کرد ترکیه را رد کرده بود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات ریاست جمهوری
#صلاح الدین دمیرتاش