سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 15 آذر 1397  ::  20:03   

دستگیری 40 تن از اعضای HDP در استان شانلی اورفا

سرویس ترکیه - نیروهای پلیس ترکیه امروز طی عملیاتی با یورش به مرکز حزب دموکراتیک خلق ها در استان شانلی اروفا 40 تن از اعضای این حزب در شهر شانلی اورفا فعال بوده اند را دستگیر کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه بیرگون، نیروهای پلیس ترکیه امروز طی عملیاتی با یورش به مرکز حزب دموکراتیک خلق ها در استان شانلی اروفا 40 تن از اعضای این حزب را که عمدتا در کمیته تبلیغات انتخاباتی حزب در شهر شانلی اورفا فعال بوده اند را دستگیر کرده است.

این گروه از اعضای حزب دموکراتیک خلق ها در حمایت از لیلا گوون نماینده زندانی حکاری در پارلمان ترکیه با تحصن در مقابل ساختمان حزب دموکراتیک خلق ها اعتصاب غذای نمادین 3 روزه را آغاز کرده بودند که این تجمعات اعتراضی با مداخله نیروهای پلیس روبه رو شده و پلیس شانلی اورفا 40 تن از اعضای این حزب را به اتهام تبلیغ برای گروه های تروریستی دستگیر و بازداشت کرده اند. هدف این ها جلوگیری از انتخاب شدن ما در این شهر در انتخابات محلی است. ولی ما در این انتخابات حضور قدرتمندی خواهیم داشت. به فعالیت های سیاسی خود ادامه خواهیم داد و به کابوس وحشتناک آنان ادامه خواهیم داد.

عمر اوجالان نماینده شانلی اورفا در پارلمان ترکیه با اعتراض به این اقدام پلیس عنوان کرده است: صدها نیروی پلیس با حمله به ساختمان حزب دموکراتیک خلق ها در شانلی اورفا 40 تن از اعضای حزب را دستگیر کرده است.

این دستگیری ها در حالی صورت می گیرد که با نزدیک شدن به انتخابات محلی در ترکیه هر روزه بیشتر شاهد افزایش این دستگیری ها و فشار علیه حزب دموکراتیک خلق ها در استان های مختلف ترکیه هستیم.

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه