سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 15 آذر 1397  ::  20:12   

مهمترین تحولات روز پنجشنبه 15/9/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز پنجشنبه 15 آذر 1397 در کشور ترکیه می اندازیم

  • انجمن جهانی قلم، صلاح الدین دمیرتاش را عضو افتخاری خود اعلام کرد

مرکز انجمن جهانی قلم (PEN) در اقدامی صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب کردی دموکراتیک خلق ها را که بیش از 2 سال است در زندان به سر می برد عضو افتخاری خود اعلام کرده است.

  • وزیر کشور ترکیه: در 2 سال اخیر 732 تروریست در داخل ترکیه کشته شده اند

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: در 2 سال اخیر تنها در داخل ترکیه با عملیات های هوایی و زمینی 732 تروریست کشته شده اند.

  • وزیر امور خارجه ترکیه: حذف ترکیه از پروسه تولید F-35 روند آسانی نیست

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که به منظور شرکت در جلسه وزاری امور خارجه کشورهای ناتو به بروکسل سفر کرده است در سخنان خود با اشاره به مسئله جنگنده های F-35 عنوان کرده است: حذف ترکیه از پروسه تولید F-35 روند آسانی نیست

  • تجمع مردم قامشلو در حمایت از لیلا گوون، نماینده زندانی HDP در پارلمان ترکیه

مردمان قامشلو به همراه فعالان مدنی و سیاسی این شهر به منظور حمایت از لیلا گوون، نماینده زندانی حکاری در پارلمان ترکیه با تجمع و برپایی چادرهایی اعتصاب غذای نمادین را آغاز کرده اند.

  • چراغ سبز رئیس مشترک HDP به حمایت از نامزد مشترک حزب جمهوری خواه خلق ترکیه – حزب خوب در غرب ترکیه

پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها در گفتگوی اختصاصی با روزنامه آرتی کَرچک ترکیه با اشاره به انتخابات شهرداری عنوان کرده است: اگر فرد نامزد شده به عنوان مثال از سوی حزب جمهوری خواه خلق ترکیه – حزب خوب در استانبول و شهرهای بزرگ غرب ترکیه مورد تایید ما باشد می توانیم از او حمایت کنیم.

  • سری ثریا اوندر خود را به زندان کاندرا معرفی کرد

در پی تایید نهایی حکم 3 سال و 6 ماه حبس سری ثریا اوندر نماینده سابق آنکارا در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها وی ابتدا به دادسرا کوچاعلی مراجعه کرده و بعد از آن خود را به زندان کاندرا معرفی کرده است.

  • کارگروه همکاری ترکیه – آمریکا در خصوص سوریه فردا در آنکارا تشکیل جلسه خواهند داد

سومین جلسه کارگروه همکاری ترکیه – آمریکا با محوریت بحران سوریه فردا با حضور هیئت هایی از دو کشور در آنکارا برگزار خواهد شد.

  • اعتراض به رد درخواست آزادی دمیرتاش از سوی دیگر دادگاه آنکارا هم رد شد

دادگاه شعبه 20. جزایی آنکارا امروز با تشکیل جلسه ای به اعتراض وکلای صلاح الدین دمیرتاش رسیدگی کرده و با رد این اعتراض و صحه گذاشتن بر حکم دادگاه شعبه 19. جزایی آنکارا بر تداوم حبس دمیرتاش حکم صادر کرده است.

  • دستگیری 40 تن از اعضای HDP در استان شانلی اورفا

نیروهای پلیس ترکیه امروز طی عملیاتی با یورش به مرکز حزب دموکراتیک خلق ها در استان شانلی اروفا 40 تن از اعضای این حزب را که عمدتا در کمیته تبلیغات انتخاباتی حزب در شهر شانلی اورفا فعال بوده اند را دستگیر کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه