سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  جمعه 16 آذر 1397  ::  11:42   

هیئت تحریرالشام در حال تقویت قدرت دفاعی خود در ادلب است

سرویس سوریه – گروه تروریستی هیئت تحریر الشام در آخرین پیام خود از افزایش قدرت دفاعی خود در ادلب خبر داده و از استقرار نیروهای بیشتر در اطراف ادلب سخن به میان آورده است

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، در پی توافقات به وجود آمده میان ترکیه – روسیه در خصوص ادلب و ایجاد یک منطقه 20 کیلومتری عاری از سلاح در ادلب میان نیروهای دولت مرکزی و نیروهای مخالف سوری توسط ترکیه؛ اخبار منتشر شده از ادلب حاکی از تقویت قدرت دفاعی گروه تروریستی هیئت تحریر الشام در ادلب است.

هیئت تحریر الشام که از سوی کشورهای مختلف از جمله آمریکا، روسیه وترکیه به عنوان گروه تروریستی شناخته شده است در پیامی عنوان کرده است: نیروهای تحریر الشام برای مقابله با هر گونه احتمال درگیری با نیروهای دولت مرکزی سوریه و نیروهای وابسته به دولت مرکزی در ادلب تدابیر ویژه ای را در شمال حما و جنوب حلب اتخاذ خواهد کرد.

در ادامه این پیام آمده است: نیروهای دولت مرکزی سوریه دست به تحرکاتی در مناطق مذکور زده اند از همین رو تجهیزات مدرن نظامی و تک تیراندازهای مجهز به سلاح های پیشرفته با قابلیت هدف گیری از مسافت های دور را در منطقه مستقر کرده ایم. همچنین در اطراف مناطق مذکور خندق و تونل های متعددی نیز حفر شده است.

این پیام درحالی منتشر می شود که ترکیه در توافقنامه سوچی که با روسیه به امضا رسانده است متعهد شده است که نیروهای رادیکال تروریستی را از منطقه عاری از سلاح در ادلب خارج کند ولی تا کنون اخبار بیشماری از عدم خروج نیروهای نظامی وابسته به گروه های رادیکال از این منطقه منتشر شده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه