سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  جمعه 16 آذر 1397  ::  12:19   

جزیره پیکو پرتغال میزبان عکس های سالار ارکان

سرویس کردستان- نمایشگاه عکسی از آثار سالار ارکان هنرمند عکاس کردستانی در جزیره پیکو مرکز نمایشگاه های شهر مادالنا در کشور پرتغال بر پا می شود.

به گزارش کرد پرس  این هنرمند کردستانی  گفت: این نمایشگاه عکس توسط جشنواره بین المللی Concurso Fotografia Montanha در جزیره پیکو مرکز نمایشگاه های شهر مادالنا کشور پرتغال دایر خواهد شد. 14 تابلو عکس از مجموعه نوروز کردستان که در مدت سه سال آنها را عکاسی کردم در این نمایشگاه در معرض دید قرار داده می شود.

وی افزود: این نمایشگاه از 11 دسامبر 2018 (20 آذر ماه) تا آوریل 2019 برابر با فروردین سال 98 به مدت سه ماه برپا خواهد بود.

این عکاس کردستانی گفت: عکس ها در ارتباط با مراسم نوروز و آیین و فرهنگ مردم کردستان است و از طریق برپایی این نمایشگاه فرهنگ استان خود را به تمام بازدید کنندگان معرفی خواهیم کرد.

سالار ارکان هنرمند عکاس کردستانی متولد سال 1376 در شهر سنندج است و حدود سه سال است بطور حرفه ای در حوزه عکاسی فعالیت می کند.

وی  توانسته تاکنون در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی بدرخشد که نمونه آن کسب مدال افتخار جشنواره ویکتور پولینسکی قرقیزستان در سال 2017 و کسب رتبه های دوم و سوم بخش زبان و فرهنگ جشنواره دانشگاه ورشو لهستان در سال 2018 است.

سالار ارکان شرکت در 25 نمایشگاه گروهی داخلی و خارجی را در کارنامه فعالیت کاری خود دارد و علاوه بر این 30 اثر او هم به بخش نمایشگاهی جشنواره های داخلی و خارجی راه یافته است.

یک عکس این هنرمند جوان  هم به عنوان عکس روز نشنال جئوگرافی انتخاب شد و تعداد دیگری از آثار او هم در مجلات داخلی و خارجی چاپ شده است.