سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  جمعه 16 آذر 1397  ::  15:23   

روزنامه دیلی اکسپرس:

ناهمانگی میان کردها و ارتش عراق عامل بازگشت داعش است

سرویس جهان- روزنامه دیلی اکسپرس نوشت: بعد از تنش میان کردهای عراق و دولت مرکزی به دنبال برگزاری رفراندوم، داعش به مناطق کرکوک، دیالی و صلاح الدین عراق بازگشته است.

 

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دلیلی اکسپرس انگلیس، نیروهای گروه ترویستی داعش در برخی نقاط عراق از جمله کرکوک فعال شده و دست به عملیات پارتیزانی زده اند.

این روزنامه یکی از عوامل از سر گیری عملیات داعش در استان های مرکزی عراق از جمله عراق را پایان هماهنگی میان نیروهای پیشمرگ و ارتش عراق پس از اتفاقات 2017 به دنبال برگزاری رفراندوم در اقلیم کردستان عنوان کرده است.

یکی از مقامات ارشد امنیتی کُرد عراق با اشاره به این که نیروهای کرد با بیرون راندن داعش، مناطق مورد مناقشه را آزاد کردند، اما آنها با پیشروی نیروهای عراقی در اکتبر 2017، کنترل بر این مناطق را از دست دادند، به این روزنامه گفت: انتظار دارید ما دوباره به دیاله برویم و در پاک کردن این منطقه از داعش به نیروهای عراقی کمک کنیم و دوباره از این منطقه بیرون برویم؟

وی به اکسپرس گفته است ما در این منطقه مورد حمله داعش قرار نمی گیریم؛ نیروهای عراقی آنجا هستند. ما دیگر آنجا نیستیم آنها ما را بیرون کردند.

این روزنامه هشدار داده است که عدم هماهنگی میان نیروهای کرد و ارتش عراق باعث بازگشت داعش به مناطق مرکزی عراق شده است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#داعش
#عراق
#کردها