سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 20 آذر 1397  ::  09:17   

پلیس ترکیه 27 تن از اعضای HDP را که در حمایت از لیلا گوون اعتصاب غذا کرده بودند، دستگیر کرد

سرویس ترکیه - نیروهای پلیس ترکیه با حمله به ساختمان حزب دموکراتیک خلق ها در استان کردنشین باتمان 27 تن از اعضای این حزب را که در حمایت از لیلا گوون دست به اعتصاب غذای نمادین زده بودند، دستگیر کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ارونسل، در پی افزایش موج اعتصاب غذای فعالان سیاسی و مدنی کرد ترکیه در حمایت از لیلا گوون، نماینده زندانی حزب دموکراتیک خلق ها در پارلمان ترکیه نیروهای پلیس این کشور با حمله به ساختمان حزب دموکراتیک خلق ها در استان کردنشین باتمان 27 تن از اعضای این حزب را که در حمایت از این اقدام لیلا گوون دست به اعتصاب غذای نمادین زده بودند؛ دستگیر کرده است.

دادستانی جمهوریت ترکیه در باتمان که مسئولیت رسیدگی به افزایش موج اعتصاب غذاهای اعتراضین را برعهده داشت طی حکمی دستور بازداشت اعتصاب غذا کنندگان را صادر کرده و پلیس ترکیه 27 تن از جمله اعضای مرکزی حزب دموکراتیک خلق ها در استان باتمان را به اتهام "اعتصاب غذا!" دستگیر کرده است.

لازم به ذکر است، نیروهای پلیس دیاربکر نیز روز گذشته در اقدامی مشابه 25 تن از کسانی که در حمایت از لیلا گوون اعتصاب غذا کرده بودند را دستگیر کرده بود.

لازم به ذکر است، لیلا گوون نماینده حکاری در پارلمان ترکیه در اعتراض به وضعیت حصر عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK و عدم دیدار وی با وکلا و خانواده اش در زندان امرالی در تاریخ 8 نوامبر 2018 اعتصاب غذای نامعلومی را آغاز کرده و اکنون 33 روز است که در اعتصاب غذا به سر می برد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#عبدالله اوجالان
#پ.ک.ک
#کردها