سرویس کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 20 آذر 1397  ::  16:00   

آیت الله شاهرودی: باید احساس امنیت در جامعه را افزایش دهیم

سرویس کردستان- نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امنیت مطلوبی در استان برقرار است اما باید در حوزه احساس امنیت بیشتر کار کرده و با همکاری صدا و سیما و دیگر رسانه های جمعی نسبت به ارتقای آن تلاش کنیم.

به گزارش کرد پرس به نقل از پایگاه ‌خبری پلیس، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز سه شنبه در دیدار با فرمانده و مسئولان انتظامی استان کردستان اظهار داشت: بسیج مردمی در راستای حفظ و ارتقای شاخص های امنیتی یک ضرورت است.

وی حضور به موقع پلیس در صحنه و رسیدگی به هنگام به مسایل و مشکلات انتظامی مردم را در ارتقای احساس امنیت و اعتماد عمومی بسیار مهم و تاثیرگذار دانست.

آیت الله حسینی شاهرودی افزود: مردم نیروی انتظامی را امین خود دانسته و به آن اعتماد دارند لذا بایستی با رسیدگی به مسایل و مشکلات آنان و حضور مقتدرانه در صحنه های جرم این حس اعتماد را ارتقا بخشید.

وی توجه به موضوعات و مسایل و معضلات اجتماعی را ماموریت مهم نیروی انتظامی دانست و متذکر شد موضوعات اجتماعی قبل از تبدیل شدن به مسایل امنیتی باید تدبیر شده و از امنیتی شدن آن پیشگیری کرد چرا که در صورت امنیتی شدن، جمع کردن موضوع به مراتب سخت تر و با هزینه بیشتر خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: دشمن با تمام وجود در فضای مجازی در پی ایجاد نا امنی و برهم زدن امنیت مطلوب جامعه است و این موضوع مسئولیت همه سازمان ها و نهادها بخصوص پلیس و دستگاه های امنیتی و قضایی را در افزایش تعاملات با مردم و بکار گیری راهکارهای پیشگیرانه بیشتر می کند.

وی عملیات روانی و ارتقای سطح آگاهی های عمومی را در پیشبرد اهداف و برنامه های نیروی انتظامی بسیار تاثیرگذار دانست و بر افزایش تعاملات و مشارکت های مردمی در تامین امنیت تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به نقش و جایگاه امنیت در زندگی انسان گفت: امنیت موضوعی است که در دین مقدس اسلام نیز به آن توجه فراوانی شده و به عنوان یک رکن اساسی مدنظر قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه برای بندگی به خدا نیز نیازمند امنیت هستیم، افزود: امنیت و سلامت دو مقوله بسیار مهمی هستند که انسان در زندگی خود بشدت نیازمند آن است.

آیت الله حسینی شاهرودی با تقدیر از عوامل انتظامی و امنیتی در راستای ارتقای امنیت استان اظهار داشت: با تلاش عوامل انتظامی امنیت بسیار خوبی در کردستان حکم فرما است.

وی مردم کردستان را ولایتمدار و با فرهنگ و عاشق نظام و دستاوردهای جمهوری اسلامی دانست و یادآور شد: مردم این خطه که طعم ناامنی را در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی کشیدند قطعا بیش از دیگران قدر امنیت را می دانند.

همه ما سرباز نظام و ولایت بوده و با تمام وجود آماده خدمت به مردم هستیم

فرمانده انتظامی استان کردستان نیز در این دیدار خدمت به مردم و تلاش برای فراهم کردن محیطی امن توام با آرامش را افتخاری برای کارکنان نیروی انتظامی دانست و اظهار داشت: همه ما سرباز نظام و ولایت بوده و با تمام وجود آماده خدمت به مردم هستیم.

سردار علی آزادی با بیان اینکه مردم ما قدرشناس، عاشق نظام و ولایت هستند، اضافه کرد: خدمت به این مردم فرصتی است که نصیب پلیس شده و مطمئن هستیم کارکنان خدوم انتظامی در راستای خدمت به مردم از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی مردم ما همچنان به نظام و آرمان های نظام اسلامی پایبند بوده و هیچگاه فریب توطئه ها و دسیسه های دشمنان را نخواهند خورد، تاکید کرد: کردستان سرزمینی است که خون های زیادی برای امنیت آن ریخته شده و ما به عنوان سربازان نظام همچنان به مشارکت و همکاری مردم غیور این منطقه برای تامین امنیت نیاز داریم.

سردار آزادی اعتماد مردم را بزرگترین پشتوانه نیروی انتظامی دانست و گفت: اعتماد مردم را سرمایه اجتماعی خود دانسته و در ارتقای این سرمایه اجتماعی همچون گذشته تلاش خواهیم کرد.