سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 21 آذر 1397  ::  12:59   

برنامه‌ریزی عراق برای سرشماری عمومی در 2020 میلادی

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دولت عراق با همکاری وزارت برنامه و بودجه اقلیم کردستان، در حال برنامه ریزی برای برگزاری سرشماری عمومی در سراسر عراق و اقلیم است.

به گزارش کردپرس، شبکه تلویزیونی KNN گزارش داد که دولت عراق،  در حال برنامه ریزی های لازم برای برگزاری سرشماری عمومی در سراسر این کشور است و این در حالی است که در 21 سال گذشته هیچ سرشماری عمومی در عراق انجام نشده است.

طبق خبر دولت عراق با همکاری وزارت برنامه و بودجه اقلیم کردستان در حال تدوین و تهیه برنامه مشترک برای برگزاری سرشماری عمومی در عراق و اقلیم هستند و تاکنون سه نشست میان این مقامات مربوطه در این خصوص انجام شده است.

در این خصوص مهدی علاق دبیر هیئت دولت عراق، گفت که این سرشماری در سال 2020 میلادی انجام می شود و تمام مقدمات لجستیکی و مالی آن نیز آمده شده و 100 میلیارد دینار برای این پروژه اختصاص داده شده است.

اولین سرشماری سرتاسری در کشور عراق در سال 1927 میلادی انجام شده است و بنا به نتایج آخرین سرشماری عمومی و رسمی انجام شده در این کشور، در سال 1997 که شامل اقلیم کردستان نشده؛ جمعیت عراق 36 میلیون نفر اعلام شده بود .

طی ماه گذشته میلادی نیز وزارت برنامه و بودجه عراق، جمعیت کشور را بیش از 38 میلیون نفر اعلام و اشاره کرد که جمعیت اقلیم نیز 13 درصد از جمعیت کل کشور را تشکیل می دهد.