سرویس عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 22 آذر 1397  ::  13:53   

عفو بین‌الملل:

داعش با تخریب عمدی زمین‌های کشاورزی ایزدیان، مرتکب جنایت جنگی شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سازمان عفو بین الملل تاکید کرد که تخریب وحشیانه و عمدی زمین های کشاورزی کردهای ایزدی در عراق از سوی تروریست های داعش، جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت است.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، سازمان عفو بین الملل امروز (پنج شنبه) به مناسبت نخستین سالگرد اعلام پیروزی نظامی بر گروه تروریستی داعش از سوی دولت عراق، گزارشی تحت عنوان "سرزمین مرده: تخریب عمدی زمین های کشاورزی عراق از سوی داعش" منتشر کرده است.

این سازمان مدافع حقوق بشر در گزارش خود که بخش هایی از آن را به زبان عربی در پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده، آورده است: در چارچوب حمله وحشیانه خود علیه اقلیت ایزدی در شمال عراق، گروه مسلحی که خود را داعش می نامد، با تخریب چاه های آب و نابودی دیگر زیرساخت های کشاورزی، مرتکب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت شد.

این گزارش در حالی منتشر شده که پیشتر نادیه مراد، دختر ایزدی برنده جایزه صلح نوبل، از دولت عراق درخواست کرده بود که برای فراهم ساختن شرایط لازم جهت بازگشت کردهای ایزدی به خانه و کاشانه خود در منطقه شنگال در استان مرزی نینوا در شمال غرب این کشور، تلاش بیشتری داشته باشد.