سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 22 آذر  ::  15:43   

در واکنش به گزارش یک شبکه آمریکایی؛

حشد الشعبی مشارکت در قاچاق نفت عراق را تکذیب کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - حشد الشعبی اتهام های وارد شده به خود مبنی بر مشارکت در عملیات قاچاق نفت در عراق را بی پایه و اساس خوانده و تاکید کرد که این مشکل از زمان حمله آمریکا به وجود آمده است.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، سازمان حشد الشعبی امروز (پنج شنبه) با انتشار بیانیه ای در پایگاه اینترنتی خود، ضمن ابراز تعجب از محتوای گزارش اخیر شبکه ماهواره ای الحره آمریکا در رابطه با فرآیند قاچاق نفت در عراق، اتهام وارد شده به خود در این گزارش مبنی بر این که در قاچاق نفت دست دارد را به شدت محکوم و تکذیب کرد.

حشد الشعبی در بیانیه خود ضمن تاکید بر این که گزارش الحره سیاسی بوده و حاوی اشتباهات زیادی است که بی پایه و اساس هستند، یادآور شد که مسئله قاچاق نفت یکی از مهم ترین مشکلات حل نشده در عراق از زمان حمله آمریکا به این کشور در سال 2003 میلادی تاکنون به شمار می آید در حال که تنها چند سال از تاسیس حشد می گذرد.

در این بیانیه همچنین تاکید شده که گزارش مذکور فاقد هر گونه معیار حرفه ای رسانه ای است جایی که در آن به حشد الشعبی اتهام وارد شده با این حال هیچ گونه تماسی با مسئولان این سازمان برای اظهار نظر در این رابطه برقرار نشده است.

حشد الشعبی همچنین این اقدام شبکه مذکور را تلاشی برای توهین به نیروهای حشد برشمرده و تامید کرده که هدف از این گزارش واضح و روشن است با این حال دیگر کسی ادعاهای مطرح شده در آن را باور نمی کند.

این سازمان ضمن تاکید بر این که از حق قانونی برای شکایت از الحره برخوردار است، اعلام کرد که امیدوار بوده این شبکه دوره جدید فعالیت خود را با چنین ادعاهای بی پایه و اساسی آغاز نکند که بیش از هر چیز دیگری به اعتبار و جایگاه خود شبکه آسیب وارد می کند.