سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 22 آذر  ::  16:03   

حاکم الزاملی، از رهبران جریان صدر مطرح کرد؛

درخواست از عبدالمهدی درباره استرداد زندانیان داعش از اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از رهبران جریان صدر ضمن تاکید بر این که اقلیم کردستان در این اواخر شاهد حوادث فرار زندانیان بوده، از نخست وزیر عراق درخواست کرد که به اقلیم برای استرداد تروریست های بازداشت شده داعش فشار بیاورد.

به گزارش کردپرس به نقل از موازین نیوز، حاکم الزاملی، از رهبران جریان صدر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این که نزدیک به پنج هزار عنصر خارجی داعش از جمله شمار زیادی از سرکرده های این گروه تروریستی خود را تحویل نیروهای امنیتی کُرد داده و در زندان های اقلیم کردستان به سر می برند، تاکید کرد: بارها نسبت به فرار یا فراری دادن تروریست های بازداشت شده داعش از زندان های اقلیم کردستان هشدار دادیم.

الزاملی در بیانیه خود با اشاره به این که اقلیم کردستان در این اواخر شاهد حوادث فرار یا فراری دادن شماری از تروریست های داعش از جمله دو زن آلمانی بوده، نسبت به تاثیر چنین رویدادهایی بر وضعیت امنیت در عراق به دنبال مشاهده فعالیت های تروریستی در مناطق مختلف این کشور هشدار داد.

این سیاستمدار عراقی ضمن تاکید بر این که مناطق مورد مناقشه، مناطق واقع در حومه کرکوک و مناطق دوز خوماتو، حویجه، کوهستان حمرین، خانوکه، زرگه و غیره شاهد افزایش عملیات تروریستی هستند، نسبت به کشته شدن شماری از نیروهای امنیتی و شهروندان غیر نظامی در جریان این عملیات ابراز تاسف کرد.

در این بیانیه همچنین بر لزوم اهتمام جدی به هشدارهای الزاملی تاکید شده و از عادل عبدالمهدی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق نیز درخواست شده که برای تسریع در استرداد تروریست های بازداشت شده داعش که در جریان عملیات آزادسازی این کشور خود را تحویل نیروهای کُرد داده بودند، بر اقلیم کردستان اعمال فشار کند.