سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 22 آذر  ::  16:41   

دعوت اردوغان از برهم صالح برای سفر به ترکیه

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق در دیدار با سفیر ترکیه در بغداد، دعوتنامه رسمی رئیس جمهوری این کشور را دریافت کرده و خاطر نشان ساخت که در نزدیک ترین زمان مناسب راهی آن جا خواهد شد.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، دفتر برهم صالح، رئیس جمهوری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی امروز (پنج شنبه) در کاخ السلام با فاتح ییلدز، سفیر ترکیه در بغداد دیدار کرده جایی که دو طرف ضمن بررسی راه های گسترش روابط مشترک میان دو کشور، بر اهمیت گسترش همکاری در زمینه های مختلف در راستای خدمت رسانی به منافع دو ملت تاکید کردند.

بنا بر آن چه در بیانیه نهاد ریاست جمهوری عراق آمده، ییلدز در این دیدار پیام رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه را تحویل صالح داده که در آن، از وی برای سفر به این کشور نیز دعوت شده است.

سفیر ترکیه در بغداد همچنین بار دیگر بر تمایل و اهتمام کشورش به تقویت روابط با عراق در زمینه های مختلف با هدف تحکیم روابط دوستی و همبستگی میان دو کشور تاکید کرد.

رئیس جمهوری عراق نیز به نوبه خود ضمن تاکید بر عمق روابط تاریخی میان بغداد و آنکارا و لزوم تقویت آن در راستای منافع مشترک دو کشور، از ییلدز درخواست کرد که مراتب قدردانی خود از دعوت اردوغان را به سمع وی برساند و وعده داد که در پاسخ به این دعوت، در نزدیک ترین زمان مناسب راهی ترکیه شود.