انتشار:  پنج‌شنبه 22 آذر 1397  ::  21:08   

آمادگی 15000 شورشی برای شرکت در عملیات علیه کردها

سرویس جهان- سخنگوی گروه شورشی تحت حمایت ترکیه اعلام کرد 15000 نیروی این گروه آماده حمایت از عملیات ترکیه علیه کردهای سوریه هستند.

 

به گزارش کردپرس، رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه روز چهارشنبه از آمادگی برای انجام سومین عملیات گسترده نظامی ترکیه در سوریه و این بار در شرق رود فرات برای بیرون راندن نیروهای کرد سوریه از مناطق هم مرز با ترکیه خبر داد.

آمریکا که متحد کردها در سوریه محسوب می شود و نیروهایش در مناطق تحت کنترل کردها مستقر هستند، ضمن ابراز نگرانی از حمله احتمالی ترکیه به شرق فرات، آن را غیرقابل قبول توصیف کرد.

همزمان سخنگوی نیروهای شورشی سوریه تحت حمایت ترکیه موسوم به ارتش ملی نیز اعلام کرد 15000 نیروی وی آماده شرکت در عملیات ترکیه و حمایت از ارتش این کشور برای تصرف مناطق تحت کنترل کردها هستند.

وی به رویترز گفت هنوز زمان آغاز عملیات تعیین نشده اما عملیات از داخل خاک ترکیه و سوریه علیه کردها آغاز خواهد شد.

یوسف حمود افزود: عملیات علیه نیروهای کرد در شهر منبج، تل ابیض یا گری سپی و راس العین یا سری کانی که محدوده ای به طول 200 کیلومتر در مرز سوریه و ترکیه است، انجام خواهد شد.

سخنگوی نیروهای شورشی سوری هوادار ترکیه گفت که عملیات از داخل خاک ترکیه چند روز زودتر از عملیات زمینی در داخل سوریه علیه کردها آغاز خواهد شد.

کد خبرنگار:40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا