سرویس ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 16 دی 1397  ::  13:24   

تذکر شفاهی نماینده ایلام به روحانی؛

دولت به فکر شب عید مردم و گرانی‌ها باشد

سرویس ایلام -  نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: آقای رییس‌جمهور فکری اساسی برای گرانی کالا در بازار مصرف، کاهش ارزش پول ملی، درآمد پایین و فقدان بضاعت مالی مردم در ماه‌های پایانی سال کنید.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، به نقل از خانه ملت، سلام امینی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 16 دی) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به روحانی گفت: انتظار می‌رود در آستانه شب عید تمهیداتی اندیشیده شود تا مردم بتوانند عید سال نو را به خوبی سپری کنند.

وی از رییس جمهور خواست تدبیری اتخاذ کند تا اقشار حقوق‌بگیر با روحیه خوب به استقبال سال جدید بروند.

نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی در تذکری دیگر به رییس‌جمهور عنوان کرد: با توجه به نارضایتی جانبازان و ایثارگران از نظر وضعیت بیمه تکمیلی به ویژه در حوزه جانبازان و ایثارگران شاغل و بازنشسته که از چند ماه پیش مشکلاتی برای این افراد به وجود آمده انتظار می‌رفت امور این افراد مجدداً به بنیاد شهید بازگردانده شود.

وی ادامه داد: این افراد قبلاً تحت پوشش بنیاد بودند اما اخیراً به ادرات خود عودت داده شدند و این ادارات مشکلاتی را از این بابت به وجود آورده‌اند زیرا اولاً الزامی به ارائه خدمات ندارند و ثانیاً با مشکلات این عزیزان آشنایی ندارند.

نماینده مردم ایلام در مجلس تاکید کرد: توقع دارم این عزیزان به آغوش بنیاد شهید برگرداننده شوند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت بودجه پیشنهادی وزارتخانه، گفت: با این وضعیت چطور می‌خواهید این سازمان عظیم را اداره کنید؛ ضمن آن که بحث معیشت فرهنگیان که از سال‌های قبل مورد تذکر اکثر نمایندگان مجلس بوده، به آن صورت که باید و شاید در بودجه دیده نشده و معلوم نیست سال آینده فرهنگیان چه وضعیتی خواهند داشت.

امینی همچنین خواستار آن شد که محدودیت اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و سازمان استخدامی رفع شود.