سرویس ایران
انتشار:  دوشنبه 17 دی 1397  ::  07:35   

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد؛

تداوم روند کاهشی نرخ دلار تاکتیکی موثر برای از بین بردن چسبندگی قیمت کالاها

سرویس ایران-سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:نظام تعرفه ای مشخصی باید تعیین شود تا نهادهای نظارتی اگر تخلفی در تحویل کالا به مردم صورت می گیرد بتوانند با آن برخورد کنند.

زهرا سعیدی مبارکه  سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به عدم تطابق کاهش نرخ دلار و قیمت کالاها، گفت: در حال حاضر بحثچسبندگی قیمت مطرح است که با توجه به افزایش قیمت دلار باید شرایطثبات قیمتی برای تولیدکننده و فروشنده ایجاد شود، اما متاسفانه تولیدکنندگان و فروشندگان به ثبات قیمتی اعتماد ندارند.
نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مجموعه های نظارتی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در بحث نظارت بر قیمت ها با یکدیگر هماهنگی ندارند تا قیمت ها از روند کاهشی نرخ دلار پیروی کند.
باید نظام تعرفه ای مشخصی تعیین شود
وی با بیان اینکه باید نظام تعرفه ای مشخصی تعیین شود تا نهادهای نظارتی اگر تخلفی در  نظام تعرفه ای تحویل کالا به مردم صورت می گیرد بتوانند با آن برخورد کنند، ادامه داد:مقرر شده در نشست کمیسیون اقتصادی با وزیر صنعت، معدن و تجارت هماهنگی های لازم برای تنظیم بازار کالاهای اساسی انجام شود.
سعیدی تاکید کرد: باید تناسب منطقی، علمی و منطقی بین نرخ ارز در بازار آزاد و ارز سامانه نیما برقرار و بر همین اساس بر بازار کالاهای اساسی نظارت شود.
امیدوارم حباب باقیمانده در بازار ارز نیز در روزهای آتی از بین برود
وی با بیان اینکه در بودجه مهمترین موضوع بحث  توجه به معیشت و اقتصاد مردم است، تصریح کرد: امیدوارم حباب باقیمانده در بازار ارز نیز در روزهای آتی از بین برود، تا قیمت کالاهای اساسی به ریل اصلی خود بگذارد.
به نقل از خانه ملت،سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در خصوص کالاهای غیر اساسی انتظار این است که مسیر حرکت  کاهش نرخ ارز اثر خود را روی این کالاها بگذارد.