سرویس جهان
انتشار:  دوشنبه 17 دی 1397  ::  19:38   

کُردها به آمریکا اعتماد ندارند

سرویس جهان- یکی از مقامات کرد سوریه می گوید کردها تغییر در مورد موضع آمریکا نسبت به کردهای سوریه را فقط از طریق رسانه ها شنیده اند و آمریکا باید در این مورد شفاف سازی کند.

 

به گزارش کردپرس، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا حدود بیست روز پیش بر خروج هرچه سریع تر 2000 نیروی آمریکا از سوریه تاکید کرد. این تصمیم که نیروهای کرد سوریه را با خطر حمله ترکیه روبه رو می کند انتقادات زیادی به همراه داشت و حتی منجر به استعفای مقامات ارشد آمریکا از جمله زیر دفاع ایالات متحده آمریکا شد.

انتقادات از تصمیم جدید ترامپ و بی توجهی به سرنوشت کردها بعد از خروج نیروهای آمریکا از سوریه باعث شد مقامات آمریکایی این روزها در اظهارات خود از کند شدن خروج نیروها از سوریه و لزوم دفاع از کردها سخن بگویند.

اما مقامات کرد سوریه می گویند به اظهارات مقامات آمریکایی درباره تغییر موضعشان نسبت به کردها اعتماد ندارند.

بدران ژیا کرد، از مشاوران ارشد اداره خودگردان کردی در شمال سوریه به آسوشیتدپرس گفته است مقامات آمریکایی در مورد تغییر موضع آمریکا چیزی به کردها نگفته اند و آنها موضوع را فقط از طریق رسانه ها شنیده اند.

وی تاکید کرده است که آمریکاییها باید در این خصوص توضیح داده و شفاف سازی کنند.

بدران چیا کورد گفت: کردها از اظهارات جان بولتن سردرگم شده اند اما چیزی که مهم است این است که جان بولتن، مشاور ارشد امنیت ملی رییس جمهور آمریکا اذعان کرده است که ترکیه کردها را می کشد و وی می خواهد از کردها محافظت کند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#جان بولتن