سرویس جهان
انتشار:  سه‌شنبه 18 دی 1397  ::  11:30   

وزیر خارجه آمریکا:

اردوغان قول داد به نیروهای کرد سوریه حمله نکند

سرویس جهان- وزیر خارجه آمریکا می گوید رییس جمهور ترکیه قول داده است به نیروهای کرد سوریه که در کنار آمریکا با داعش مبارزه کرده اند، حمله نکند.
 

به گزارش کردپرس، کردهای سوریه بعد از اعلام خروج نیروهای آمریکا بیم دارند ترکیه که تدارکات لازم را انجام داده، به مناطق تحت کنترل آنها در شمال سوریه حمله کند و مانند عملیات سال گذشته که در آن عفرین را از کنترل نیروهای کرد خارج کرد، شمال شرق سوریه را نیز تصرف کند.

اما مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا شب گذشته به تلویزیون ان بی سی گفت: رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه به دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اطمینان داده است به نیروهای کُرد سوریه و متحد آمریکا که با داعش مبارزه کرده اند حمله نکند.

وی افزود: « رجب طیب اردوغان در زمان گفتگو پیرامون وضعیت در سوریه، به دونالد ترامپ تعهد داد که ترکیه بعد از خروج آمریکا به کمپین مبارزه با داعش ادامه خواهد داد و ترکیه اطمینان خواهد داد که کسانی که در کنار آمریکا جنگیدند و به ما در مبارزه با داعش کمک کردند محفوظ خواهند بود.»

جان بولتون، مشاور امنیت ملی رییس جمهور آمریکا که از اسرائیل به ترکیه رفته است درباره موضع آمریکا در قبال نیروهای کرد سوریه گفته است پیش شرط خروج آمریکا حفظ جان نیروهای کرد سوریه است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#رجب طیب اردوغان
#مایک پمپئو
#دونالد ترامپ