سرویس ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 18 دی 1397  ::  15:29   

جان بولتون بدون اتمام برنامه هایش آنکارا را ترک کرد

سرویس ترکیه - جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا که در صدر هیئتی بلند پایه به منظور دیدار در خصوص آخرین تحولات بحران سوریه به آنکارا سفر کرده بود، در پی دیدار با ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه و نیمه تمام ماندن برنامه هایی که در این سفر طراحی شده بود آنکارا را به مقصد واشنگتن ترک کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه حریت، جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا که در صدر هیئتی بلند پایه به منظور دیدار در خصوص آخرین تحولات بحران سوریه به آنکارا سفر کرده بود، در پی دیدار با ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه و نیمه تمام ماندن برنامه هایی که در این سفر طراحی شده بود آنکارا را به مقصد واشنگتن ترک کرد.

جان بولتون که به منظور دیدار با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به آنکارا سفر کرده بود بعد از واکنش شدیدی که به اظهارات وی در اسرائیل از سوی مقامات ترکیه صورت گرفت، اردوغان از دیدار با وی اجتناب کرد و مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز با نیمه تمام گذاشتن برنامه های خود ساعت 13:45 به وقت محلی آنکارا با حضور در فرودگاه عسن بوغا ترکیه را ترک کرد.

لازم به ذکر است، ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه برای انجام دیدارهای دیگری در آنکارا مانده است.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

رجب طیب اردوغان در جلسه هفتگی آک پارتی: حمله به شرق فرات به زودی آغاز خواهد شد

حضور هیئت آمریکایی در کاخ ریاست جمهوری ترکیه/ کنفرانس مطبوعاتی مشترک بولتو ن وکالین لغو شد

اردوغان: همتای جان بولتون ابراهیم کالین است؛ نیازی به دیدار او با من احساس نکردیم

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا