انتشار:  چهارشنبه 19 دی 1397  ::  00:31   

ضمن ابراز بی اطلاعی از استقرار بیشتر نیروهای آمریکایی/

عادل عبدالمهدی: عراق شاهد کاهش مداوم شمار نیروهای خارجی است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق تاکید کرد که هیچ گونه اطلاعاتی در رابطه با استقرار بیشتر نیروهای آمریکایی دریافت نکرده با این حال کشورش شاهد کاهش مداوم شمار نیروهای خارجی می باشد.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق شامگاه سه شنبه طی سخنانی در کنفرانس خبری هفتگی خود پس از برگزاری جلسه هیئت دولت، در رابطه با آخرین تحولات مربوط به استقرار نیروهای آمریکایی در این کشور اظهار داشت: شاهد کاهش مداوم شمار نیروهای آمریکایی و دیگر نیروهای خارجی در عراق هستیم.

عبدالمهدی در واکنش به گزارش های حاکی از استقرار نیروهای آمریکایی خارج شده از سوریه در مناطق مختلف عراق از جمله پایگاه نظامی "کی وان" در استان مورد مناقشه کرکوک در شمال این کشور نیز تصریح کرد: هیچ گونه اطلاعاتی در رابطه با استقرار جدید نیروهای آمریکایی دریافت نکردم.

نخست وزیر عراق همچنین تاکید کرد که منطقه محل استقرار تروریست های داعش در نزدیکی مرز مشترک با سوریه را به دقت زیر نظر دارند و کشورش تاکنون چندین حمله هوایی علیه آنها انجام داده است.

عبدالمهدی ضمن ابراز امیدواری نسبت به این که در برخی استان های عراق پرونده امنیتی را از وزارت دفاع به وزارت کشور منتقل کنند، در رابطه با تعیین تکلیف وزارتخانه های باقی مانده کابینه دولت خود یعنی کشور، دفاع و دادگستری نیز از ارسال فهرست افراد نامزد تصدی این سه وزارتخانه برای دریافت موافقت جریان های سیاسی پیش از معرفی آنها به پارلمان این کشور با هدف کسب رای اعتماد نمایندگان خبر داد.

این در حالی است که نخست وزیر عراق هفته گذشته تاکید کرده بود که برخی پایگاه های نظامی کشورش حاوی نیروهای خارجی هستند با این حال هیچ گونه پایگاه صرفا آمریکایی در این کشور وجود ندارد.

برچسب‌ها:
#عراق
#عبدالمهدی
#نیروهای آمریکایی
#پایگاه نظامی