انتشار:  چهارشنبه 19 دی 1397  ::  08:07   

پس از حضور موفقیت‌آمیز مؤسسه خیریه مرهم در ایلام؛

تیم فوق تخصصی محکم 400 کودک ایلامی را جراحی می‌کند

سرویس ایلام  - هنوز چیزی از حضور پزشکان خیرخواه مؤسسی مرهم در ایلام نگذشته است که تیم فوق تخصصی موسسه محکم برای جراحی 400 کودک ایلامی وارد استان شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، مدیر عامل مؤسسه خیریه محکم که در ایلام به سر می‌برد، در نشست خبری هیأت امنای این مؤسسه گفت: تیم جراحی فوق تخصصی موسسه محکم 400 کودک ایلامی دارای ناهنجاری های مادرزادی را تا قبل از سال جدید تحت عمل جراحی قرار می دهند.

دکتر صلاح الدین دلشاد اظهار داشت: 2 هزار نوع بیماری ناهنجاری مادرزادی وجود دارد که نوع شیوع آنها متفاوت بوده و در کشور 40 نوع از این ناهنجاری ها تحت پوشش این موسسه قرار دارند.

مدیرعامل موسسه خیریه محکم با بیان اینکه در دنیا هر موسسه کار خود را با یک نوع ناهنجاری آغاز کرده، یادآور شد: این موسسه کار خود را با 30 نوع ناهنجاری شروع کرد که در دنیا بی سابقه بوده و پس از گذشت سالها در حال حاضر این موسسه 40 نوع از ناهنجاری ها را تحت حمایت دارد.

دلشاد اضافه کرد: هم اکنون پنج هزار کودک دارای ناهنجاری مادرزادی در کشور تحت پوشش این موسسه هستند و هزینه هایی دارویی این افراد نیز رایگان تامین می شود.

وی یادآور شد: با برنامه ریزهای مناسب کادر دانشگاه علوم پزشکی ایلام و تفکیک بیماران تاکنون 700 کودک برای انجام عمل ناهنجاری های مادرزادی در مراکز بهداشتی استان ثبت نام شده اند که این کودکان پس از معاینه در صورت نیاز تحت عمل جراحی قرار می گیرند.

ارائه خدمات پزشکی رایگان به متقاضیان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این نشست گفت: امسال طی یک ماه گذشته دومین تیم جراحی فوق تخصصی برای ارائه خدمات پزشکی رایگان وارد استان شده که امیدواریم این خدمات برای کمک به خانواده های بی بضاعت ادامه یابد.
دکتر کریم همتی افزود: سفر این تیم جراحی از طریق فضای مجازی و رسانه ملی به خوبی اطلاع رسانی شد و در استان ایلام 700 نفر برای بهره مندی از این خدمات ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه غربالگری بیماران توسط 6 تیم تخصصی در ایلام انجام شده، یادآور شد: کار غربالگری بیماران بدلیل تشکیل پرونده و ثبت نام بموقع توسط مراکز بهداشتی سطح استان براحتی صورت گرفته و همه بیماران پس از ویزیت و معاینه در صورت نیاز تحت عمل جراحی رایگان قرار می گیرند.