سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  چهارشنبه 19 دی 1397  ::  08:37   

نماینده کرمانشاه در گفت و گو با کردپرس مطرح کرد؛

کم توجهی دولت به استان کرمانشاه از بی انصافی است/ما از دولت نه تدبیر دیده ایم و نه امید

سرویس ایران-نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دولت باید بر اساس وجدان و براساس نیاز اعتبارات را تخصیص دهد و نه بر پایه لابیگری و چانه زنی و پیگیری به استان ها سهم دهد؛رییس سازمان برنامه و بودجه با چشم برادری و فامیلی به استان های شمالی نگاه می کند.

احمد صفری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی کردپرس با گلایه از رییس جمهور در مورد عدم برآورده شدن قول های استانی،گفت:شعار تدبیر و امید آقای دکتر روحانی،شعار زیبا و برازنده ای است اما ما از این دولت نه تدبیر دیده ایم و نه امید و با این وضعیت که مشاهده می شود هم نخواهیم دید.

وی ادامه داد:دولت نسبت به استان های کمتر توسعه یافته برنامه جامع و عملی ندارد. عملکرد دولت نسبت به استان کرمانشاه خیلی ضعیف بوده و هرجایی کسانی در درون دولت دارای نفوذ و قدرت بودند،بودجه دولتی را به سمت استان های خود هدایت کردند.

نماینده کرمانشاه با انتقاد از رییس سازمان برنامه و بودجه کشور،اذعان کرد:آقای نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه با چشم برادری و فامیلی به استان های شمالی نگاه می کند.

وی افزود:رفتار دولت دچار ناعدالتی و بی انصافی شده است.دولت باید بر اساس وجدان و براساس نیاز اعتبارات را تخصیص دهد و نه بر پایه لابیگری و چانه زنی و پیگیری به استان ها سهم دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به رتبه بیکاری استان کرمانشاه در کشور،خاطر نشان کرد:کرمانشاه چندین سال است رتبه اول بیکاری کشور را دارد و این در شان مردم استان نیست.دولت اگر نسبت به تخصیص اعتبار به طرح های نیمه کاره اقدام کند،بخشی از مشکلات اشتغال حل می شود.

صفری با تاکید بر توانمندی های اقتصادی استان کرمانشاه،یادآور شد:کرمانشاه قطب کشاورزی و گردشگری است،اگر دولت روی این دو موضوع سرمایه گذاری کند،حداقل 50 درصد از آمار بیکاری استان برطرف می شود.

این نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با درخواست از دولت برای نگاه ویژه به استان کرمانشاه،گفت:از دولتمردان انتظار داریم برنامه و راهکاری کارشناسی شده در مورد توسعه استان های کمتر برخورداری مانند کرمانشاه تدوین نماید.

وی تصریح کرد:از رییس جمهور انتظار داریم در چند سال باقی مانده عمر دولت،سعی کند عدالت را اجرا کند و عدالت محوری را به عنوان درمان امروز اقتصاد خفته کشور برقرار نماید.