سرویس جهان
انتشار:  چهارشنبه 19 دی 1397  ::  10:20   

کارشناسان مسائل ترکیه:

آمریکا از سوریه خارج نمی شود

سرویس جهان- دو کارشناس مسائل ترکیه معتقدند حضور آمریکا در خاورمیانه و بویژه در سوریه به مسئله ای حیثیتی تبدیل شده و این کشور به این زودی منطقه را ترک نمی کند.

 

به گزارش کردپرس، با وجود این که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا حدود 20 روز پیش بر خروج هرچه سریع تر 2000 نیروی نظامی این کشور از سوریه تاکید کرده بود اما مقامات ارشد این کشور می گویند این مسئله نیاز به زمان دارد و ممکن است حداقل 4 ماه طول بکشد.

دو کارشناس مسائل ترکیه و خاورمیانه هم معتقدند خروج آمریکا حتی در صورت قصد این کشور از ترک سوریه، اگر نگوییم یک سال، حداقل چندین ماه طول خواهد کشید.

تونول گول، مدیر مطالعات ترکیه در انستیتو خاورمیانه و استاد دانشگاه جورج واشنگتن به اسپوتنیک گفته است خروج آمریکا از سوریه ممکن است چیزی کمتر از یک سال طول بکشد و این مسئله ترکیه را خشمگین کرده است.

وی هشدار داد خروج نیروهای آمریکایی که احتمال اتفاق افتادن آن در زمانی کوتاه ممکن نیست، نیروهای کرد سوریه را در معرض خطر قرار خواهد داد.

حسین بگچی، استاد روابط بین الملل نیز به این رسانه روسی گفته است موضع آمریکا در مورد سوریه و عراق به یک موضوع حیثتی از جنبه دفاع از کردها تبدیل شده و انتظار نمی رود آمریکا به این زودی منطقه و سوریه را ترک کند.

وی تاکید کرد که فکر نمی کند آمریکا به این زودی سوریه و به طور کل منطقه خاورمیانه را ترک کند. از نظر او، مقامات ارشد آمریکا دونالد ترامپ را متقاعد خواهند کرد تا برای مدتی طولانی در سوریه حضور نظامی داشته باشد.

کد خبرنگار:40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#دونالد ترامپ
#رجب طیب اردوغان