انتشار:  چهارشنبه 19 دی 1397  ::  12:14   

واشنگتن تایمز:

نماینده آمریکا برای اطمینان دادن به کُردها وارد سوریه می شود

سرویس جهان- به نوشته یک روزنامه آمریکایی، جیمز جفری نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه، برای اطیمنان دادن به کردها نسبت به ادامه حمایت آمریکا بار دیگر به سوریه سفر می کند.

 

به گزارش کردپرس، دولت آمریکا بعد از این که اعلام خروج 2000 نیروی نظامی این کشور از سوریه کردها را نگران و نسبت به آمریکا بی اعتماد کرد، اکنون تلاش می کند کردها را متقاعد کند که حتی در صورت خروج هم از آنها حمایت می کند.

از جمله مقامات ارشد آمریکا که در روزهای اخیر بر ادامه حمایت از کردهای سوریه تاکید کرده اند جان بولتن، مشاور ارشد ریس جمهور آمریکا و مایک پمئو وزیر خارجه این کشور هستند. با این حال، اعلام حمایت آمریکا از کردها ترکیه را به شدت خشمگین کرده و این کشور را بیش از هر زمان دیگری نسبت به انجام عملیات نظامی در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه مصمم کرده است.

به نوشته رسانه های آمریکا، سفر اخیر سه تن از مقامات ارشد آمریکا شامل؛ جان بولتن، جوزف دانفود، رییس ستاد ارتش آمریکا و جیمز جفری، نماینده آمریکا در امور سوریه و نیز نماینده ترامپ در ائتلاف ضدداعش با هدف راضی کردن ترکیه به عدم انجام حمله نظامی به نیروهای کرد سوریه به ترکیه رفته اند.

مقامات آمریکایی به روزنامه واشنگتن تایمز گفته اند جیمز جفری از ترکیه رهسپار مناطق تحت کنترل کردهای سوریه می شود تا به آنها اطمینان دهد آمریکا نیروهای کرد سوریه را رها نمی کند.

با وجود این که سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفتگوی بولتن، دانفورد و جفری با مقامات امنیتی ترکیه را سازنده خواند، اما واشنگتن تایمز نوشت مقامات ترکیه نه تنها هیچ قولی به مقامات آمریکا در مورد حفظ جان نیروهای کرد سوریه نداده اند، بلکه موضع جدید آمریکا در مورد کردهای سوریه را در تناقض با منافع مشترک دو کشور دانسته اند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#دونالد ترامپ
#رجب طیب اردوغان