سرویس کردستان
انتشار:  چهارشنبه 19 دی 1397  ::  16:42   

دهه فجر 21 واحد مسکونی به مددجویان دیواندره ای تحویل می شود

سرویس کردستان - محمد ایازی از تحویل 21 واحد مسکونی به مدد جویان کمیته امداد امام خمینی(ره) در دهه فجر امسال خبر داد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دیواندره در گفت و گو با خبرنگار کردپرس گفت:  در دهه فجر امسال 21 واحد از 115 واحد مورد نظر با 945 میلیون تومان هزینه به مددجویان کمیته امداد تحویل می شود و 96 واحد دیگر نیز تا پایان تابستان سال آینده تحویل خواهد شد.

محمد ایازی ادامه داد: در سال جاری همچنین بر اساس انعقاد تفاهم نامه همکاری دو ساله میان سپاه پاسداران و کمیته امداد امام (ره) 115منزل مسکونی مددجویی برای نیازمندان مناطق روستایی در شهرستان دیواندره ساخته می شود.

وی تصریح کرد: اولویت احداث این واحدهای مسکونی برای خانوارهای مددجوی دو نفر به بالاست  با برنامه ریزی های صورت گرفته بسیاری از مددجویان نیازمند صاحب مسکن خواهند شد.

ایازی اظهار کرد: تا اکنون 177  واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی برای مددجویان زیر پوشش این نهاد احداث، تعمیر و یا بازسازی شده است. برای احداث، تعمیر و بازسازی این تعداد واحد مسکونی 17 میلیارد و 571 میلیون ریال اعتبار از محل منابع امدادی و تسهیلات قرض الحسنه هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دیواندره  گفت: 40 میلیون ریال از اعتبار لازم برای احداث هر یک از این واحدها به عنوان سهم مددجو، 50 میلیون ریال از اعتبارات سپاه و مابقی نیز توسط کمیته امداد تامین شده است.

ایازی اضافه کرد: 10 واحد مسکن شهری برای مددجویان خریداری شده که برای آنها 352 میلیون تومان در قالب کمک بلاعوض امداد و 120 میلیون تومان تسهیلات بانکی است.
وی به تعمیرات مسکن 26 واحد مددجویی در سال جاری اشاره کرد و افزود: اعتبار هزینه شده 820 میلیون ریال بوده و 200 میلیون ریال نیز به صورت تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.

ایازی بیان کرد:  مهمترین برنامه های امسال این نهاد در سطح روستاها ایجاد اشتغال و تامین مسکن نیازمندان است و در این راستا و برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به همکاری و همراهی شوراها و دهیاران نیاز داریم.
یک هزار و 846 خانوار با 3700 نفر جمعیت زیر پوشش کمیته امداد دیواندره هستند.