سرویس سوریه
انتشار:  چهارشنبه 19 دی 1397  ::  20:29   

هیئت تحریر الشام در آستانه کنترل کامل ادلب

سرویس ترکیه - در پی درگیری های اخیر در ادلب، گروه تروریستی هیئت تحریر الشام پیشروی های چشمگیری داشته و بعد از یک هفته درگیری اکنون در آستانه کنترل کامل این شهر استراتژیک قرار گرفته است.

به گزارش کردپرس، روزنامه حریت ترکیه در گزارشی با اشاره به آخرین تحولات صورت گرفته در ادلب عنوان کرده است: در روزهای اخیر در ادلب تحولات بسیار مهمی در جریان است. در پی درگیری های اخیر در ادلب، گروه تروریستی هیئت تحریر الشام پیشروی های چشمگیری داشته و بعد از یک هفته درگیری، اکنون در آستانه کنترل کامل این شهر استراتژیک قرار گرفته است.

هیئت تحریر الشام روز یکشنبه منطقه استراتژیک آتاریب را، که در مسیر منتهی به مرز باب الهوا قرار دارد، به کنترل خود درآورده و در ادامه پیشروی های خود مناطقی را که در تلاقی با نیروهای ارتش سوریه بوده است نیز تصرف کرده است.

درگیری های تحریر الشام با گروه های مخالف دولت مرکزی در حال حاضر در منطقه الغب به شدت در جریان است. نیروهای وابسته به این گروه تروریستی توانسته اند چهار روستا را در این منطقه به اشغال خود درآورند. تحریر الشام در حال پیشروی به سمت شهرک های اریها و معره النعمان است. بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، نیروهای این گروه تروریستی هر دو شهرک را به محاصره خود درآورده اند، که در صورت صحت این اخبار و تصرف این دو شهرک توسط تحریر الشام، بخش عمده ای از ادلب به کنترل این گروه تروریستی درخواهد آمد.

ارتش آزاد سوریه به منظور جلوگیری از پیشروی تحریر الشام در ادلب دست به فراخوان عمومی نیروهای خود از حلب، حماء و ادلب زده است و این نیروها در حال حاضر در حال انتقال نیرو و تجهیزات به محدوده ادلب هستند.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

زهرچشم القاعده به ترکیه در ادلب!/ محمد شریفی کرجان

برچسب‌ها:
#سوریه