سرویس ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 19 دی 1397  ::  22:02   

مهمترین تحولات روز چهارشنبه 19/10/1397 در ترکیه

  • بیانیه وزارت دفاع ترکیه در پی دیدار با فرمانده ارتش آمریکا: جنگ ترکیه علیه برادران کرد نیست

وزارت دفاع ترکیه در پی دیدار وزیر دفاع این کشور با فرمانده ارتش آمریکا، با انتشار بیانیه ای عنوان کرده است: به هیئت آمریکایی تأکید کردیم جنگ نیروهای مسلح ترکیه علیه برادران کرد نیست.

  • واکنش سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا: اردوغان به ترامپ قولی نداده است

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اظهارات مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا را، مبنی بر این که رئیس جمهور ترکیه قول داده است به نیروهای کرد سوریه حمله نکند، تکذیب کرد.

  • دختر نماینده زندانی HDP: وضعیت جسمانی لیلا گوون روز به روز وخیم تر می شود

صبیحه تمیزکان، دختر لیلا گوون نماینده زندانی پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) بعد از دیدار با مادرش در روز  7 ژانویه، از وخامت وضعیت جسمانی وی خبر داد.

  • وزیر امور خارجه ترکیه: ایران یکی از بازیگران مهم در سوریه است

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که در کمیسیون پارلمان ترکیه در جلسه "اخرین تحولات سیاست خارجی ترکیه" سخنرانی می کرد در اظهاراتی عنوان کرده است: خوشتان بیاید یا نه، ایران یکی از بازیگران سوریه است.

  • درخواست 26 سال حبس برای نماینده سابق دیاربکر در پارلمان ترکیه

دادستان جمهوری ترکیه در استان دیاربکر، خواستار 26 سال حبس برای چاغلار دمیرل، نماینده سابق دیاربکر در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) شده است. این پرونده مربوط به دوران حکومت نظامی در سور و تلاش های این نماینده پارلمان ترکیه برای ورود به آن منطقه است.

  • رجب طیب اردوغان: دیگر پایان جماعت گولن فرا رسیده است

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با خطاب قرار دادن جماعت گولن عنوان کرد: دیگر پایان شما فرا رسیده است. دیگر جایی برای شما باقی نمانده که بتوانید به آنجا بروید و اقدامی انجام دهید.

 

  • حمله پلیس آنکارا به نمایندگان HDP با گاز اشک آور

تجمع نمایندگان HDP در آنکارا در اعتراض به دستگیری اعضای این حزب با مداخلۀ نیروهای پلیس و حمله به تجمع کنندگان با گاز اشک آور به خشونت کشیده شد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه