سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 19 دی 1397  ::  23:23   

دبیر ستاد بحران پیرانشهر خبر داد:

مسدود شدن جاده مرزی تمرچین به پیرانشهر بر اثر کولاک و وزش باد شدید

سرویس آذربایجان غربی_ دبیر ستاد بحران شهرستان پیرانشهر گفت: بر اثر شدت وزش باد و کولاک شدید محور تمرچین به پیرانشهر تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد.

 ابرهیم علیزاده، دبیر ستاد بحران شهرستان پیرانشهر در گفتگو با خبرنگار کردپرس گفت: با توجه به بارش برف و شروع سرما و یخبندان و همچنین وزش تند باد شدید و کولاک و طوفان در محور تمرچین به پیرانشهر ، این محور فعلا مسدود شده است.

 وی با اشاره به این موضوع که تردد هم اکنون در مسیرهای اصلی منتهی به شهرستان پیرانشهر در جریان است، ادامه داد: با تلاش راهداران و نیروهای امدادی تردد در کلیه مسریهای اصلی منتهی به شهرستان پیرانشهر با زنجیر چرخ در جریان است اما تنها مسیر تمرچین به پیرانشهر بعلت بارش برف سنگین و همچنین کولااک شدید تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد.

علیزاده اضافه کرد: هم اکنون بر اساس گزارشات رسیده تردد خودروها در محورهای پیرانشهر به سردشت و پیرانشهر به نقده بغلت کولاک شدید و وزش باد و همچنین کا هش دید افقی به سختی و تنها با استفاده از تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ در جریان است.

 دبیر ستاد بحران شهرستان پیرانشهر در ادامه سخنان خود عنوان کرد: با توجه به وضعیت نامطلوب جاده های درون شهری و همچنین یخ زدگی و کولاک شدید همشهریان از سفرهای غیر ضروری خودداری کرده و در صورت نیاز حتما آذوقه و تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ و سوخت کافی برای ماشین و لباس گرم را دراختیار داشته باشند.

بر اثر بارش برف و وزش تندبا شدید و کولاک و بوران که از اوایل روز چهارشنبه ( 19 دیماه) در شهرستان پیرانشهر شروع شده است تردد خودروها و عابران پیاده با اختلال همراه بوده است که پیش بینی می شود این روند تا اوایل روز پنجشنبه (20 دیماه) ادامه داشته باشد.