انتشار:  پنج‌شنبه 20 دی 1397  ::  08:49   

بیانیه مشترک سیاستمداران کشورهای اروپایی و عربی در حمایت از لیلا گوون

سرویس ترکیه - در 64مین روز از اعتصاب غذای لیلا گوون، نماینده زندانی HDP، تعدادی از سیاستمداران کشورهای خاورمیانه و نمایندگان پارلمان اروپا در حمایت از این نماینده کُرد مجلس ترکیه بیانیه مشترکی منتشر کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، در 64مین روز از اعتصاب غذای لیلا گوون، نماینده زندانی حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در پارلمان ترکیه، سیاستمداران و نمایندگان تعدادی از کشورهای خاورمیانه و برخی از نمایندگان پارلمان اروپا در حمایت از این نماینده کُرد مجلس ترکیه بیانیه مشترکی منتشر کرده اند.

در این بیانیه با تأکید بر این که پیام لیلا گوون شنیده می شود، آمده است: حصر مطلق یک بار دیگر آغاز دیالوگ و تداوم پروسه آشتی را با مانع روبه رو کرده است. از آنکارا درخواست می کنیم تا با شناسایی قوانین کشور خود لیلا گوون نماینده پارلمان این کشور را هر چه سریع تر آزاد کرده و به سیاست حصر که علیه عبدالله اوجالان و سایر زندانیان سیاسی در پیش گرفته شده است، پایان بدهید.

در این بیانیه آمده است: تنها راه حل و فصل مسئله کردها دیالوگ صلح آمیز و دموکراتیک است، نه حصر و زندانی کردن. از 11 اکتبر 2016 تا کنون از وضعیت جسمانی عبدالله اوجالان در زندان امرالی هیچ خبری منتشر نشده و نه با تلفن نه ملاقات حضوری و نه پیام رسان های الکترونیکی با هیچ کس تماسی نداشته است.

این بیانیه از سوی نمایندگان احزاب سبز/چپ اتحادیه اروپا و برخی نمایندگان و سیاستمداران از کشورهای عراق، اسرائیل، فلسطین و سوریه امضا و منتشر شده است.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

دختر نماینده زندانی HDP: وضعیت جسمانی لیلا گوون روز به روز وخیم تر می شود

برچسب‌ها:
#ترکیه